PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PKO TFI podpisało 12 tys. umów o zarządzanie PPK

  • Autor: PAP/bad
  • 28 paź 2020 18:59

Podpisaliśmy już 12 tys. umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi - poinformowało w środę PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

PKO TFI podpisało 12 tys. umów o zarządzanie PPK
Fot. AdobeStock
REKLAMA
  • Jak napisano, PKO TFI zarządza blisko 750 mln zł na kontach 400 tys. uczestników PPK.
  • Instytucja ta - jak czytamy - do zawartych w pierwszym etapie umów dołożyła ponad 10 tysięcy kolejnych podpisanych w ramach drugiego i trzeciego etapu wdrażania systemu PPK.
  • Termin podpisywania umów o zarządzanie dla drugiego i trzeciego etapu minął 27 października. Do 10 listopada firmy mają obowiązek podpisania umów o prowadzenie PPK z pracownikami.

"Drugi i trzeci etap PPK to kolejny sukces PKO TFI, nasze plany biznesowe zrealizowaliśmy z nadwyżką" - twierdzi cytowany w komunikacie firmy prezes PKO TFI Piotr Żochowski. Wylicza, że wedle wstępnych danych, instytucja zawarła 5 tys. 145 umów o zarządzanie z firmami z drugiego etapu (zatrudniające od 50 do 249 osób) i 4 tys. 883 umowy o zarządzanie z firmami z etapu trzeciego (zatrudniającymi od 20 do 49 osób. "Od początku programu zawarliśmy łącznie 12 190 umów o zarządzanie PPK" - powiedział.

Przypomniał, że w ramach pierwszego etapu PKO TFI podpisało ok. 1,5 tys. umów na zarządzanie z firmami zatrudniającymi powyżej 250 osób i ich mniejszymi spółkami z grup kapitałowych. "Wyniki drugiego i trzeciego etapu oznaczają, że - patrząc przez pryzmat aktywów i liczby uczestników - potwierdziliśmy naszą pozycję lidera rynku PPK" - wskazał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie - jak zaznaczono w komunikacie - PKO TFI aktywnie działa i szkoli podmioty z ostatniego etapu wdrażania PPK, który obejmuje sektor finansów publicznych oraz firmy zatrudniające poniżej 20 pracowników. "Bardzo istotne jest, aby nie czekać na rozpoczęcie tego etapu, tylko przygotować się do wdrożenia PPK odpowiednio wcześnie. Przypominamy, że podmioty z sektora finansów publicznych mają czas na zawarcie umowy o zarządzanie PPK najpóźniej do 26 marca 2021 roku, a umowy o prowadzenie PPK najpóźniej do 10 kwietnia 2021 roku. W przypadku najmniejszych firm jest to odpowiednio 23 kwietnia 2021 roku i 10 maja 2021 roku" - czytamy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKO TFI podpisało 12 tys. umów o zarządzanie PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA