PKN Orlen: Jest kompromis ws. nagród jubileuszowych dla pracowników

Na spotkaniu związków zawodowych z przedstawicielami zarządu spółki Orlen Serwis z grupy kapitałowej Orlen udało się podpisać porozumienie w sprawie rekompensat dla pracowników tej firmy, którzy utracili prawo do nagród jubileuszowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKN Orlen: Jest kompromis ws. nagród jubileuszowych dla pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

6 paź 2016 12:52


Ta kwestia była kością niezgody pomiędzy pracownikami i władzami Orlen Serwis od wielu miesięcy, część związkowców sugerowała wręcz, że jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, konieczne będzie rozpoczęcie jakiejś formy protestu. Ostatecznie jednak udało się wypracować kompromis, choć z dużym opóźnieniem.

Spółka Orlen Serwis powstała z połączenia czterech mniejszych spółek z grupy, Orlen Automatyka, Orlen Wir, Ren-Wil Włocławek oraz Wirkom.

- Obecnie panuje taki trend, żeby odchodzić od naród jubileuszowych w nowych układach zbiorowych pracy czy regulaminach wynagradzania. W przypadku Orlen Serwis sytuacja wyglądała tak, że około 600 pracowników na 1500 miało prawa do nagród jubileuszowych na podstawie regulaminów z poprzednich spółek, a pozostali nie. Pracodawca dążył do tego, żeby tę kwestię ujednolicić- wyjaśnia Mariusz Konopiński, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego (MBZZ) w grupie PKN Orlen.

Więcej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pracownik 2016-10-07 07:53:48

Zabrali jubileusz nie dajac nic w zamian. Efekt- obniżenie płac o kilkaset złotych miesiecznie. W tę stronę zmierzamy.