PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pieniądze są w IT ważniejsze niż rozwój

  • km
  • 26 wrz 2022 11:25

Z badania firmy konsultingowej Awareson wynika, że co czwarty specjalista IT i SAP zmienił w tym roku pracę z powodu pieniędzy. Jednocześnie wysokie wynagrodzenie nie wystarcza, żeby zatrzymać dobrego pracownika w firmie na dłużej. Rotacja w branży technologicznej jest znacznie wyższa niż w pozostałych.

Pieniądze są w IT ważniejsze niż rozwój
W ubiegłym roku pracę zmieniło prawie 14 proc. przepytanych przez Awareson (fot. Tim Van der Kuip/Unsplash)
REKLAMA
  • Wynagrodzenie było powodem ostatniej zmiany pracy przez 25,9 proc. specjalistów IT i SAP.
  • Drugim najczęstszym bodźcem do zmiany pracy w IT jest rozwój. Wskazuje na niego blisko 22 proc. badanych.
  • W ubiegłym roku pracę zmieniło prawie 14 proc. przepytanych przez Awareson.

Wynagrodzenie było powodem ostatniej zmiany pracy przez 25,9 proc. specjalistów IT i SAP – wynika z raportu „Nie tylko pieniądze. Rynek pracy IT i SAP 2023”. Ogłoszenia bez podanych „widełek” płacowych nie są przez nich brane pod uwagę, a negocjacje stawki są zwykle możliwe… jedynie w górę.

- Pieniądze są w tym roku dla kandydatów ważniejsze niż rozwój – odwrotnie niż rok wcześniej. To przede wszystkim pokłosie inflacji i Polskiego Ładu. W pewnym sensie specjaliści monetyzują też swój wysiłek i inwestycję w rozwój z poprzednich lat - wyjaśnia Anna Szczepowska, CEO Awareson. - Kandydaci wykorzystują też niesłabnący popyt zagranicznych firm, dla których stawki w Polsce wciąż nie są wygórowane.

Zobacz: Jak się dziś szuka ludzi do pracy w IT i dlaczego zagraniczne oferty to pole minowe

Nie tylko pieniądze są impulsem do zmiany pracy w IT

Drugim najczęstszym bodźcem do zmiany pracy w IT jest rozwój. Wskazuje na niego blisko 22 proc. badanych. Rozwój dla specjalistów branży technologicznej to m.in.: chęć pracy przy projekcie z ciekawym wkładem technologicznym, praca w zespole ludzi z wysokimi kompetencjami i dostępność szkoleń.

źródło: „Nie tylko pieniądze. Rynek pracy IT i SAP 2023”
źródło: „Nie tylko pieniądze. Rynek pracy IT i SAP 2023”
Zdaniem części managerów IT zaproszonych do współpracy przy raporcie Awareson długofalowo to właśnie rozwój będzie dla kandydatów kluczowy.

- Specjaliści IT mają wrodzoną potrzebę samodoskonalenia się - w tej branży jest to naturalna cecha. Z mojego doświadczenia wynika, że w trakcie rozmów rekrutacyjnych specjaliści IT przywiązują większą wagę nie do finansów, a właśnie do stosu technologicznego. Do tego coraz częściej dopytują, czy jesteśmy w stanie zaproponować indywidualnie opracowany plan rozwoju - podkreśla Paweł Dzieniarz, project and delivery manager w Mettler-Toledo International.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pieniądze są w IT ważniejsze niż rozwój

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA