PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pieniądze oszczędza 9 na 10 Polaków?

Za bezpieczną kwotę odłożoną na koncie Polacy uznają w 2019 r. średnio 13 tys. zł.

Pieniądze oszczędza 9 na 10 Polaków?
- Zaledwie 4 proc. Polaków przyznaje, że nie odkłada pieniędzy - mówi Karolina Łuczak. (fot. PTWP)
REKLAMA
  • Zdecydowana większość Polaków, bo już blisko 90 proc., deklaruje, że oszczędza.
  • Z każdym rokiem rośnie kwota uznawana za bezpieczną poduszkę finansową - wynika z najnowszego Barometru Providenta. Gdy jeszcze w 2016 roku wynosiła 3,2 tys. zł, tak w tym roku za finansowe minimum zapewniające poczucie bezpieczeństwa uznajemy już oszczędności w kwocie 13 tys. zł.
  • Najmniejsze potrzeby mają młodzi Polacy, pomiędzy 18. a 24. rokiem życia.

- Zadaliśmy Polakom pytanie dotyczące oszczędzania i tego, jaka kwota stanowi dla nich bezpieczną poduszkę finansową. Nasze podejście do oszczędzania jest coraz bardziej optymistyczne - znacząco zwiększają się odkładane kwoty. Jeszcze kilka lat temu (w 2016 - red.) odkładaliśmy średnio około 3 tys., rok później było to już 5,6 tys. zł. W ubiegłym roku kwota, która stanowiła bezpieczną poduszkę finansową, wzrosła do 8,3 tys., z kolei w tym nasi respondenci wskazują już 13 tys. - mówi Karolina Łuczak, kierownik biura prasowego i komunikacji wewnętrznej Provident Polska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wynika z najnowszego badania Barometr Providenta, co piąty respondent (20 proc.) wskazał, że na uzbieranie sumy stanowiącej bezpieczną poduszkę finansową potrzebuje około pól roku. 89,4 proc. Polaków zdecydowanie potwierdza, że warto oszczędzać i mieć zapasowe środki.

- Zaledwie 4 proc. Polaków przyznaje, że nie odkłada pieniędzy - mówi Karolina Łuczak. - Przy oszczędzaniu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na regularność i konsekwentne podejście do odkładania pieniędzy. Nie łapać się na drobne okazje, możliwość kupienia czegoś taniej i wydania pieniędzy w sposób nieplanowany. Planujmy swój budżet i wydatki, podchodząc do oszczędzania podobnie jak do płacenia rachunków, czyli regularnie, opłacając rachunki na początku miesiąca, odkładamy również pewną kwotę na konto oszczędnościowe. Nigdy nie wiadomo, na co te pieniądze się przydadzą, a warto mieć zaplecze finansowe - dodaje.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pieniądze oszczędza 9 na 10 Polaków?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA