PGNiG: Spór ze związkami zakończony, ale podwyżek nie będzie

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i związki zawodowe zawarły porozumienie kończące spór zbiorowy pomiędzy zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi w PGNiG a pracodawcą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PGNiG: Spór ze związkami zakończony, ale podwyżek nie będzie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

23 paź 2014 12:08


Najważniejsze ustalenia dotyczą kwestii płacowych. Związki zawodowe zażądały od pracodawcy m.in. podwyżek wynagrodzeń w 2014 r. o 5,59 proc. Jak dowiedział się od związkowców portal wnp.pl, na to zarząd się nie zgodził. Miał jednak silne argumenty.

Należy bowiem pamiętać, że PGNiG ma bardzo duże nakłady inwestycyjne (poszukiwania konwencjonalnych i niekonwencjonalnych złóż węglowodorów), czy też budowa potrzebnej infrastruktury.

Czytaj też: PGNiG zakończyło spór ze związkami zawodowymi

Jakby tego było mało wciąż nie wiadomo co dalej z gazem z Rosji. Wszystko to powodowało, że kierowany przez prezesa Mariusza Zawiszę zarząd nie mógł sobie obecnie pozwolić na podwyżkę płac. Biorąc pod uwagę skalę zatrudnienia w spółce, nawet niewielki wzrost płac oznaczałby ogromny wzrost wydatków na pensje.

Czytaj też: W PGNiG wrze w sprawie płac

Związkowcy chcieli także wzrostu wartości bonów w skali roku do 2000 zł. W tej kwestii porozumienie, chociaż wartość bonów będzie niższa.

Trzecim punktem zapalnym była sprawa wycofania wypowiedzeń porozumień dotyczących premii rocznej z dnia 27 marca 2013 roku oraz 24 czerwca 2013 roku.

Jak dowiedział się portal wnp.pl „otwarto drogę negocjacyjną dotyczącą ew. premii rocznej oraz uzależniania jej wysokości od wyników spółki”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.