×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pensje w przemyśle już teraz są atrakcyjne, a jeszcze wzrosną

  • AKC
  • 26 kwi 2022 14:00

Co piąta firma z sektora produkcji przemysłowej przyspieszyła z powodu pandemii wdrożenie cyfryzacji i automatyzacji procesów. W efekcie na rynku wzrosło zapotrzebowanie na pracowników z doświadczeniem z zakresu automatyki, robotyki, elektryki, mechaniki oraz optymalizacji. Kandydatom, którzy wykażą się pożądanym doświadczeniem oraz umiejętnościami takimi, jak elastyczność, szybkie przystosowywanie się do zmian, a także znajomość języków programowania oraz zdolność szybkiego przyswajania wiedzy, firmy są gotowe zaoferować atrakcyjne wynagrodzenie.

Pensje w przemyśle już teraz są atrakcyjne, a jeszcze wzrosną
Najistotniejszym elementem wspierającym rozwój kariery jest wiedza techniczna oraz budowanie jak największego doświadczenia w pracy z maszynami i urządzeniami (Fot. Nowy Przemysł)
REKLAMA
  • Na najwyższe wynagrodzenia w obszarze produkcji przemysłowej mogą liczyć osoby bezpośrednio odpowiedzialne za zarządzanie produkcją lub fabryką.
  • Dyrektor zakładu produkcyjnego, w zależności od liczby osób zatrudnionych, może zarobić od 18 tys. do 45 tys. zł brutto.
  • Wyższa stawka to górne widełki płacowe oferowane w przypadku ponad 500 zatrudnionych. 

Dobrze wynagradzane stanowiska w sektorze produkcji przemysłowej to także te związane z zarządzaniem jakością, rozwojem organizacji czy operacjami. Manager produkcji najczęściej może liczyć na 17 tys. zł brutto, z maksymalną opcją 25 tys. zł brutto.

Jak wyjaśnia Aleksandra Marchewka, odpowiedzialna za rekrutacje na stanowiska techniczne i inżynieryjne w Manpower, w 2022 roku możemy spodziewać się dalszego wzrostu zapotrzebowania na stanowiska związane z automatyzacją procesów.

- Mowa o automatykach, programistach sterowników PLC, inżynierach automatykach, konstruktorach oraz inżynierach procesu. Wysoki popyt na nową kadrę przy jednoczesnym niedoborze talentów wzmaga presję płacową, co obserwujemy obecnie na rynku - mówi Aleksandra Marchewka.

Czytaj też: Wynagrodzenia wystrzeliły. Takiego wzrostu nikt się nie spodziewał

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów proponowane przez pracodawców wynagrodzenia na stanowiskach inżynieryjno-technicznych wzrosną o około 8-10 proc.

- Będą one zależeć będą przede wszystkim od lokalizacji firmy, jej wielkości, kapitału oraz branży. Duże miasta pod względem oferowanych zarobków powoli będą doganiać stolicę. Już teraz praca hybrydowa oraz zdalna pozwalają na zatrudnianie specjalistów z różnych regionów kraju, co wpływa na wyrównanie różnic w wysokości wynagrodzeń - tłumaczy Marchewka.

Wyzwanie rekruterów

Karolina Grula, ekspert branżowy w obszarze rekrutacji specjalistów dla produkcji przemysłowej w Manpower, zaznacza, że pozyskanie odpowiedniego pracownika stanowi dziś ogromne wyzwanie - szczególnie w przypadku wyspecjalizowanego personelu średniego i wyższego szczebla.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pensje w przemyśle już teraz są atrakcyjne, a jeszcze wzrosną
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA