Pensje w konsultingu: ile zarabia konsultant, a ile lider i kierownik projektu?

Ile zarabiają osoby zajmujące się konsultingiem w biznesie? Wszystkiego dowiecie się z badania wynagrodzeń Advisory Group TEST Human Resources.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pensje w konsultingu: ile zarabia konsultant, a ile lider i kierownik projektu?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

25 maj 2015 14:39


Realizacją zadań w ramach projektu zajmują się konsultanci ds. projektów. Według danych z jesiennej edycji raportu płacowego AG Test HR "Jesień 2014", wynagrodzenie co czwartej osoby zatrudnionej na tym stanowisku wynosi nie mniej niż 8589 zł brutto miesięcznie, a dla 25 proc. – nie więcej niż 4686 zł brutto.

Konsultanci zarabiają mniej

Średnie miesięczne wynagrodzenie konsultantów ds. projektów wynosi - według raportu AG Test HR 6943 zł brutto. To niewielki spadek wynagrodzeń w porównaniu do wiosennej edycji badania, z której wynikało, że średnie miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 7262 zł brutto.

Gorzej powodzi się również liderom projektów

Spadek wynagrodzeń dotyczy również liderów projektów. Ich średnie miesięczne wynagrodzenie odnotowane w raporcie AG Test HR  wynosi 7655 zł brutto (wobec 8028 zł brutto w wiosennej edycji badania). Do zadań liderów projektu należy administrowanie pracą podległego im zespołu projektowego.

Obecnie 25 proc. odpowiedzialnych za administrację pracą podległego zespołu projektowego liderów zarabia nie więcej niż 4463 zł brutto miesięcznie. Co czwarty lider może liczyć na wynagrodzenie wyższe niż 9356 zł brutto.

Wzrost wynagrodzeń kierowników projektu

Poprawiła się za to sytuacja kierowników projektu, odpowiedzialnych za całościowe zarządzanie realizacją projektu. Ich średnie miesięczne wynagrodzenie – zgodnie z jesiennym raportem płacowym – wynosi 11069 zł brutto, tymczasem wiosną ubiegłego roku kształtowało się na poziomie 10281 zł brutto.

Miesięczne wynagrodzenie 25 proc. kierowników nie przekracza 5955 zł brutto, a co czwarty kierownik odpowiedzialny za całościowe zarządzanie realizacją projektu otrzymuje co miesiąc pensję nie niższą niż 13953 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.