Pensje pracowników Normana rosną

O blisko 170 zł brutto wzrosną płace pracowników spółki Norman w Radzionkowie. O wysokości podwyżki decydować będzie liczba dniówek przepracowanych w danym miesiącu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pensje pracowników Normana rosną

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 lis 2015 9:47


Jak informują związkowcy, do podwyżki płac pracodawca zobowiązał się jeszcze w sierpniu. Podczas negocjacji związkowcy przekonali go, że podwyżki w firmie są konieczne. Pracownicy otrzymali wówczas jednorazową premię po 250 zł brutto, a  pracodawca zadeklarował, że w niedługim czasie w firmie będzie podwyżka płac.

- Negocjacje w sprawie tej podwyżki były długie i żmudne. Wspólnie analizowaliśmy możliwości finansowe zakładu. Ostatecznie uzgodniliśmy, że za przepracowane dniówki ludzie dodatkowo dostaną po 8 zł brutto. Za cały miesiąc w pracy kwota podwyżki wynosić będzie blisko 170 zł brutto - podkreśla Anna Sieja, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Wyższe wynagrodzenia wpłyną na konta pracowników w grudniu wraz z wypłatą za listopad.

Premie dla pracowników

Jak informuje przewodnicząca, w październiku i w listopadzie pracodawca wypłacił załodze dwie premie na kwotę około 200 zł brutto. – To jest rekompensata za to, że podwyżek nie udało się uruchomić wcześniej - wyjaśnia przewodnicząca.

Związkowcy z Normana zapowiadają, że o kolejny wzrost płac wystąpią do zarządu spółki w kwietniu 2016 roku. - Prezes dał nam zielone światło do rozpoczęcia rozmów płacowych w pierwszej połowie roku i nie wykluczył kolejnych podwyżek - mówi Anna Sieja.

Spółka Norman w Radzionkowie zatrudnia blisko 340 pracowników. Do tej pory średnia płaca  w zakładzie nie przekraczała 2000 zł brutto. Spółka zajmuje się szyciem męskich garniturów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.