Pensje nauczycieli: Uzbekistan płaci... w kurczętach

• Nauczyciele w stolicy autonomicznej Republiki Karakałpacji w Uzbekistanie otrzymują pensje w świeżo wyklutych kurczętach.
• Wynika to z braku pieniędzy w bankach
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pensje nauczycieli: Uzbekistan płaci... w kurczętach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jp

12 maj 2016 11:56


- W ubiegłym roku płacili nam w ziemniakach, marchewkach i dyniach. W tym roku musimy przyjmować kurczaki zamiast pensji - nie kryje irytacji jeden z nauczycieli w mieście Nukus.

Miejscowe władze twierdzą, że każdy kurczak przekazywany nauczycielom został wyceniony na równowartość 2,5 dolara i można go sprzedać. Jednak na tamtejszych targowiskach pisklęta można kupić dwa razy taniej - informuje BBC, powołując się na wspierane przez USA radio Ozodlik.

Uzbekistan, była radziecka republika, ma kłopoty z wypłacaniem pensji pracownikom sektora publicznego, mimo nieprzerwanego wzrostu gospodarczego w minionych latach. Niedawno pracownicy budżetówki w stolicy, Taszkencie, skarżyli się, że nie dostają pensji od dwóch miesięcy, ponieważ w bankach nie ma pieniędzy.

Mieszkańcy Uzbekistanu o taką sytuację obwiniają "bezwstydne i skorumpowane władze", choć zaznaczają, że sytuacja może się różnić w zależności od części kraju. Nie tracą też poczucia humoru.

- Co w tym złego? Rosół na śniadanie, smażony kurczak na lunch i kura na obiad - przynajmniej jest to odżywcze - twierdzi jeden z rozmówców, który zaznacza, że władze ściśle kontrolują media w tym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.