Pensje kierowników: kto zarabia najwięcej?

Kierownicy najwięcej zarabiają w dziale IT. Średnio 10 265 zł brutto - tak wynika z raportu płacowego, przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources. Cały czas utrzymuje się bowiem duże zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę informatyczną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pensje kierowników: kto zarabia najwięcej?

PODZIEL SIĘ


Autor: DB

20 lut 2013 14:50


Nieco mniej zarobi obecnie kierownik ds. marketingu. Jego przeciętna płaca w Polsce wynosi ponad 9 tys. zł brutto. Kolejne miejsca zajmują kierownicy - ds. personalnych (8 969 zł), ds. obsługi klienta (7 538 zł) oraz ds. administracyjnych (6 919 zł).

Tak więc bardzo zbliżone wynagrodzenie do kierownika w dziale marketingu otrzyma kierownik ds. personalnych . Z czego to wynika?

Advisory Group TEST Human Resources tłumaczy, że w dzisiejszych czasach stale rośnie rola HR. Rekrutowanie kompetentnych pracowników jest nie lada wyzwaniem dla tych działów. Najmniejszą płacę z prezentowanych dostanie kierownik ds. administracyjnych. Do jego głównych zadań należy koordynacja nad sprawnym funkcjonowaniem biura. 

Zarobki na stanowisku kierownika ds. obsługi klienta na tle pozostałych wydają się być racjonalne, ponieważ jego praca w mniejszym stopniu oddziałuje na wynik finansowy przedsiębiorstwa. Zajmuje się on z reguły nadzorowaniem działu obsługi klienta, dbając o jakość kontaktów
z klientami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.