PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pensje kierowników dyrektorów ds. administracyjnych coraz wyższe

Jak kształtują się wynagrodzenia w administracji na specjalistycznych i kierowniczych stanowiskach? Oto wyniki najnowszego raportu płacowego "Jesień 2016" przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources. Analiza najnowszych stawek pokazuje, że firmy coraz bardziej doceniają porządek, sprawną administrację i koordynację pracy.

Pensje kierowników dyrektorów ds. administracyjnych coraz wyższe
Wzrost wynagrodzeń – o 755 zł brutto – notują dyrektorzy ds. administracyjnych. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Jak wynika z najnowszego raportu płacowego AG Test HR, podwyżkę w wysokości 268 zł brutto otrzymał specjalista ds. administracyjnych, który zajmuje się realizowaniem wyznaczonych zadań administracyjnych. Mediana jego wynagrodzeń wynosi 4376 zł brutto. Natomiast średnia miesięczna płaca w jego przypadku to 4674 zł brutto.

Dla 25 proc. specjalistów ds. administracyjnych wynagrodzenie kończy się na 3478 zł brutto, ale dla co czwartej osoby pensja zaczyna się dopiero na poziomie 5581 zł brutto.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

O 135 zł brutto wzrosła (w porównaniu z wiosennymi wynikami badania) mediana wynagrodzeń lidera zespołu ds. administracji i wynosi 6105 zł brutto. Z kolei średnia miesięczna pensja na tym stanowisku to 6973 zł brutto.

Co czwarta osoba odpowiadająca za organizację prac zespołu ds. administracji w firmie otrzymuje pensję nie mniejszą niż 8568 zł brutto miesięcznie, a wynagrodzenie 25 proc. z nich nie przekracza 5037 zł brutto.

Mediana wynagrodzeń kierowników ds. administracji wynosi 8949 zł brutto miesięcznie, podczas gdy w wiosennym raporcie płacowym była to wyższa kwota i wynosiła 8998 zł brutto. Natomiast średnia pensja kierownika to 9092 zł brutto.

Co czwarty kierownik odpowiedzialny za organizację i zarządzanie administracją w firmie, otrzymuje wynagrodzenie nie mniejsze niż 11 359 zł brutto, a zarobki 25 proc. z nich nie przekraczają 6295 zł brutto.

Kierownik planuje, kieruje i koordynuje procesy administracyjne firmy, takie jak dokumentowanie, komunikacja, organizowanie działań pracowników. Do jego głównych obowiązków należy, m.in.: zarządzanie i nadzorowanie administracją firmy, prowadzenie biura (sekretariat, HR, marketing), tworzenie procedur podnoszących jakość w firmie, przygotowywanie materiałów promocyjnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pensje kierowników dyrektorów ds. administracyjnych coraz wyższe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA