PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pensje kierowców tirów rosną bardzo szybko

Ile zarabia kierowca tira, a ile spedytor i specjalista ds. transportu? Nie wszyscy pracownicy dystrybucji mają powody zadowolenia. Szczegółów dowiecie się z raportu płacowego AG test HR "Jesień 2016".

Pensje kierowców tirów rosną bardzo szybko
Adobe Stock
REKLAMA

Za dostarczanie ładunków do wyznaczonych punktów według ustalonej trasy odpowiadają kierowcy, których pensje rosną bardzo szybko, ze względu na coraz bardziej odczuwalny brak chętnych do pracy. Mediana wynagrodzeń tych, którzy kierują pojazdami powyżej 3,5 tony, wynosi 4610 zł brutto (wobec 3936 zł brutto wykazywanym w wiosennej edycji raportu), a kierujących pojazdami do 3,5 tony – 3809 zł brutto (o 589 zł brutto więcej niż wiosną 2016 r.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Co czwarty kierowca pojazdu powyżej 3,5 tony otrzymuje pensję nie mniejszą niż 6232 zł brutto miesięcznie, a 25 proc. otrzymuje wynagrodzenie nieprzekraczające 3108 zł brutto co miesiąc. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 4673 zł brutto.

Z kolei co czwarty kierowca pojazdów do 3,5 tony otrzymuje pensję nie mniejszą niż 4533 zł brutto miesięcznie, a 25 proc. dostaje wynagrodzenie nieprzekraczające 3084 zł brutto co miesiąc. Średnia miesięczna pensja w jego przypadku to 3909 zł brutto.

Za planowanie przewozów w ścisłej współpracy z klientem odpowiada dyspozytor. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 3900 zł brutto (wzrost o 313 zł brutto w stosunku do danych z wiosennej edycji raportu AG Test HR). Co czwarty dyspozytor otrzymuje pensję nieprzekraczającą 3284 zł brutto miesięcznie, a 25 proc. otrzymuje wynagrodzenie nie mniejsze niż 5057 zł brutto miesięcznie. Z kolei średnia pensja na tym stanowisku to 4149 zł brutto.

Spedytor, który odpowiada za planowanie przewozów w ścisłej współpracy z klientem, zarabia średnio 4196 zł brutto miesięcznie. Jednak co czwarty zatrudniony na tym stanowisku otrzymuje pensję nie większą niż 3345 zł brutto, a 25 proc. osób na tym stanowisku otrzymuje wynagrodzenie przekraczające 4920 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 4048 zł brutto (wobec 4190 zł brutto w wiosennej edycji badania).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pensje kierowców tirów rosną bardzo szybko

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA