PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pensje i podwyżki ważne dla kondycji serca. Kto jest bardziej narażony na zawał?

  • Justyna Koc
    jk
  • 21 lip 2017 12:06

Przypadłości kardiologiczne częściej grożą osobom biednym, źle odżywiającym się i prowadzącym niehigieniczny tryb życia, a także pracownikom szeregowym.

Pensje i podwyżki ważne dla kondycji serca. Kto jest bardziej narażony na zawał?
U podwładnych stres i zagrożenie chorobą serca wzrosły (w poczuciu niesprawiedliwego traktowania) o jedną trzeci (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Najnowsze badania obalają tezę, że zawał to choroba dyrektorów. Jak podaje "Puls Biznesu", przypadłości kardiologiczne częściej grożą osobom biednym, źle odżywiającym się i prowadzącym niehigieniczny tryb życia. Do grupy wysokiego ryzyka należą także pracownicy szeregowi, którzy nie mają wpływu na liczbę i rodzaj obowiązków - negatywnie wpływa to na ich psychikę.

Badanie przeprowadzone przez niemieckiego ekonomistę Armina Falka wykazało, że na przypadłości kardiologiczne spory wpływ mają również pensje i podwyżki. Wśród uczestników eksperymentu na wysokie wynagrodzenia i nagrody mogli liczyć tylko menedżerowie. W efekcie u ich podwładnych stres i zagrożenie chorobą serca wzrosły (w poczuciu niesprawiedliwego traktowania) o jedną trzecią.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zarobki Polaków

Firma Provident sprawdziła, jakie wynagrodzenie Polacy uznaliby za satysfakcjonujące. Wyniki są o tyle zaskakujące, że większość Polaków deklaruje kwotę zbliżoną do rzeczywistego średniego wynagrodzenia. 51 proc. Polaków chciałoby bowiem zarabiać między 2 a 4 tys. zł na rękę.

Z kolei 6 proc. zadowoliłoby się kwotą niższą niż 2 tys. zł. Jedna piąta z nas za satysfakcjonujące uznałaby wynagrodzenie w przedziale 4-6 tys. zł. Powyżej 6 tys. zł na rękę chciałoby zarabiać tylko 6 proc. Polaków, zaś 16 proc. nie potrafiło wskazać konkretnej kwoty.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pensje i podwyżki ważne dla kondycji serca. Kto jest bardziej narażony na zawał?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA