Pensja prezydenta i premiera Rosji wzrosła prawie trzykrotnie

- Prezydent Rosji Władimir Putin, a także jego premier Dmitrij Miedwiediew będą zarabiać bez mała trzykrotnie więcej niż obecnie - poinformował w poniedziałek Kreml. Wynagrodzenie prezydenta i szefa rządu wzrośnie 2,65 raza - precyzuje stosowny dekret.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pensja prezydenta i premiera Rosji wzrosła prawie trzykrotnie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 kwi 2014 15:09


Dekret, który zamieszczono w poniedziałek na stronie Kremla, podpisał sam prezydent.

Opublikowane dane na temat dochodów na Kremlu i w rządzie ujawniły, że Putin w roku 2013 zarobił nie tylko mniej niż premier Miedwiediew, lecz także dwaj prezydenccy doradcy i większość ministrów.

W ubiegłym roku Putin zarobił ok. 3,7 mln rubli (74 000 euro), Miedwiediew 4,3 mln rubli (85 000 euro), a rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow 9,2 mln rubli (185 000 euro).

Ten ostatni wyjaśnił w poniedziałek, 14 kwietnia, w radiu Echo Moskwy, że prezydent i premier byli najmniej zarabiającymi przedstawicielami władz najwyższych Rosji. Powiedział, że zarobki tej dwójki nie zostały zmienione, gdy podniesiono je innym urzędnikom, pracownikom administracji prezydenta, aparatu Białego Domu - jak Rosjanie nazywają siedzibę rządu. Tak więc, jak oświadczył Pieskow, jest to jedynie spóźnione wyrównanie.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.