PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pat w Poczcie Polskiej. Związkowcy wciąż okupują sale mediacji

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 24 wrz 2019 10:25

23 września Tomasz Cicirko z zarządu Poczty Polskiej rozmawiał z protestującymi przedstawicielami NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej. Negocjacji jednak nie wznowiono, a związkowcy kolejną dobę pozostają w sali mediacji.


Pat w Poczcie Polskiej.  Związkowcy wciąż okupują sale mediacji
Jak przekonują związkowcy członek zarządu Tomasz Ciciarko nie przedstawił nowych propozycji. (fot. (fot. solidarnosc-poczta.pl)
REKLAMA
  • Związkowców oczekujących na wznowienie 23 września odwiedził Tomasz Cicirko z zarządu Poczty Polskiej z nowymi propozycjami.  Negocjacji jednak nie wznowiono.
  • Pracodawca zapewnia, że jest gotowy do dalszych rozmów a obecność związkowców w placówce Poczty nie wpływa na pracę firmy.
  • Równolegle pojawiły się informacje o możliwym zwolnieniu z Poczty jednego z liderów związkowych - Piotra Moniuszko.

19 września dowiedzieliśmy się o zawieszeniu negocjacji płacowych w Poczcie Polskiej. Przez 8 dni związkowcy i zarząd starały się dojść do kompromisu z pomocą mediatora. Nie udało się wypracować porozumienia. Najprawdopodobniej kością niezgody jest wypłacenie podwyżek wstecz. Związkowcy oczekują, że zarząd zdecyduje się wyrównać płace za czerwiec, lipiec, sierpień i może wrzesień.

Tymczasem prezesi spółki jasno dali do zrozumienia, że wszelkie ustalenia będą mogły wejść w życie dopiero po zakończeniu negocjacji i wypracowaniu zgody.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najnowsze informacje z sali negocjacyjnej dowodzą determinacji związkowców. Piąty dzień oczekują oni na wznowienie rozmów.

Związkowcy w sali 609

"W dalszym ciągu pozostajemy na sali, w której trwały mediacje" - czytamy na stronie związku pracowników Poczty. Podkreślają oni: "Nieoczekiwanie odwiedzili nas przedstawiciele pracodawcy z członkiem zarządu Tomaszem Cicirko na czele. Ich wizyta niczego nowego nie wniosła w przebieg protestu."

Jak przekonują związkowcy Cicirko nie przedstawił nowych propozycji dotyczących wzrostu wynagrodzeń pracowników spółki i nie przestawiono terminu wznowienia mediacji. Efektem czego protest NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w sali 609 w budynku Poczty w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 31/33 trwa nadal.

Związkowcy czekający w siedzibie Poczty Polskiej w Warszawie. 24 września to kolejny dzień protestu. (fot. solidarnosc-poczta.pl)
Związkowcy czekający w siedzibie Poczty Polskiej w Warszawie. 24 września to kolejny dzień protestu. (fot. solidarnosc-poczta.pl)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pat w Poczcie Polskiej. Związkowcy wciąż okupują sale mediacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA