Oni wolą wyższą premię niż symboliczne podwyżki

Jednorazową premię wynoszącą średnio 1800 zł brutto otrzymają w grudniu pracownicy Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oni wolą wyższą premię niż symboliczne podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 gru 2015 20:42


W zamian za  jednorazową premię, związkowcy zrezygnowali z żądania wzrostu płac zasadniczych w 2016 roku.

- W czasie rozmów pracodawca zaproponował podwyżkę płac o zaledwie 20 zł brutto. Tłumaczył, że sytuacja finansowa naszej firmy jest trudna i na większe podwyżki nie może sobie pozwolić. W końcu zaproponował kompromis w postaci wysokiej, jednorazowej premii. Uznaliśmy, że taki bonus będzie korzystniejszy dla pracowników, niż nieznaczna podwyżka - wyjaśnia Eugeniusz Szerszeń, szef Solidarności w CHŚPWiK.    

Premia jest sumą dwóch składników. Pierwszy jest taki sam dla każdego zatrudnionego i wynosi 500 zł brutto. Drugi składnik jest uzależniony od wynagrodzenia poszczególnych pracowników i wynosi 60 proc. ich płacy zasadniczej.

Bony świąteczne

Przewodniczący podkreśla, że obok premii jednorazowej pracownicy przedsiębiorstwa otrzymają jeszcze w grudniu bony świąteczne na kwotę 600 zł netto.

- Te wszystkie bonusy dadzą ludziom znacznie więcej, niż 20 zł brutto podwyżki płacy zasadniczej co miesiąc. Wartość wypłaconych w grudniu dodatków podzielona na 12 miesięcy oznacza miesięczny wzrost płac o blisko 200 zł brutto -  wylicza Eugeniusz Szerszeń

Dodaje, że w tym miesiącu pracownicy przedsiębiorstwa otrzymają też kwartalną premię motywacyjną w wysokości 800 zł brutto.   

Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zatrudnia ponad 300 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.