PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Olsztyn, Elbląg czy Ełk. Gdzie zarabiają najlepiej?

Na Warmii i Mazurach najwyższe wynagrodzenia spośród wybranych branż zanotowano w energetyce i przemyśle ciężkim. Natomiast najniższa była mediana wynagrodzeń w kulturze i sztuce - wynika z badania Sedlak&Sedlak.

Olsztyn, Elbląg czy Ełk. Gdzie zarabiają najlepiej?
Najwyższą medianę zarobków brutto odnotowano w stolicy województwa – Olsztynie, gdzie wyniosła 3 500 zł brutto. (fot. UM Olsztyn)
REKLAMA

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2016 roku, mediana wynagrodzeń całkowitych w województwie warmińsko-mazurskim w 2016 roku wyniosła 3 150 zł brutto. Co czwarty pracujący w tym województwie zarabiał miesięcznie 4 500 zł i więcej, a 25 proc. pracowników zarabiało 2 445 zł i mniej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najwyższą medianę zarobków brutto odnotowano w stolicy województwa – Olsztynie, gdzie wyniosła 3 500 zł brutto. Nieco niższa była mediana płac brutto w Elblągu – 3 400 zł. Mediany niższe niż mediana dla całego województwa zanotowano w Iławie i Ełku – 3 tys. zł.

Mediana wynagrodzeń pracowników szeregowych na Warmii i Mazurach wyniosła 2 400 zł brutto. Przeciętne zarobki dyrektorów były o ponad 7 tys. zł wyższe.

Najwyższe wynagrodzenia spośród wybranych branż zanotowano w energetyce, gdzie mediana płac całkowitych wyniosła 4 tys. zł brutto. Natomiast najniższa była mediana wynagrodzeń w kulturze i sztuce - 2 310 zł brutto.

W 2016 roku w warmińsko-mazurskim mediana wynagrodzeń w firmach z przewagą kapitału polskiego wyniosła 3 tys. zł. W firmach z przewagą kapitału zagranicznego zarabiano przeciętnie o ponad 1 100 zł więcej.

Na ostatnim wykresie zaprezentowano mediany wynagrodzeń w 2016 roku w województwie warmińsko-mazurskim na wybranych stanowiskach. Najwięcej otrzymywał główny księgowy (mediana 5 300 zł), a najmniej kasjer (mediana 2 100 zł).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Olsztyn, Elbląg czy Ełk. Gdzie zarabiają najlepiej?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA