Odwołanie dyrektora kopalni, sześciodniowy tydzień pracy, a Polacy mało zarabiają... Tym żyliśmy w mijającym tygodniu

Co ważnego się wydarzyło w mijającym tygodniu z punktu widzenia ludzi związanych z HR, interesujących się rynkiem pracy, zarządzaniem ludźmi? Sprawdźcie.

Autor: jk 17 paź 2014 21:29

REKLAMA

Dyrektor kopalni Mysłowice-Wesoła odwołany

Niestety na początku tygodnia tj. 13 października zmarł jeden z górników poszkodowanych w katastrofie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Miał 26 lat, 5 lat pracował w kopalni. Pozostawił dwuletnie dziecko (więcej na ten temat znajdziecie tutaj).

To nie koniec smutnych wiadomości z kopalni Mysłowice-Wesoła. Niestety dotychczas nie udało się odnaleźć zaginionego po wypadku górnika, który nadal przebywa pod ziemią. Rozlewisko wody, które blokuje ratownikom drogę do kombajnisty okazało się dwukrotnie większe niż wcześniej zakładano.

Władze kopalni wiedziały o zagrożeniu wybuchem metanu. Nikt jednak nie wstrzymał wydobycia, prawdopodobnie ze względów ekonomicznych.

Efekt? W czwartek Eugeniusz Małobęcki, dyrektor kopalni Mysłowice-Wesoła został odwołany. Jako powód podano „złą kondycje psychofizyczną”. Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego chciał uspokoić sytuację w kopalni. Nowym szefem został Marek Pieszczek, dotychczasowy dyrektor kopani Wieczorek. (Fot. Monisiolek/wikimedia, licencja Creative Commons)

Czytaj więcej: Marek Pieszczek nowym dyrektorem kopalni Mysłowice-WesołaREKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.