PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Wynagrodzenie: Ile zarabiają menedżerowie w Johnson & Johnson?

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 sty 2018 23:18

Johnson & Johnson ma ponad 250 spółek na całym świecie i zatrudnia blisko 130 tysięcy osób. Ile zarabiają menedżerowie spółki?

Wynagrodzenie: Ile zarabiają menedżerowie w Johnson & Johnson?
Johnson & Johnson jest amerykańskim koncernem farmaceutycznym i kosmetycznym z siedzibą w New Brunswick w USA (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • CEO koncernu Johnson & Johnson, Alex Gorsky zarobił w 2016 roku w sumie 26 mln dol.
  • Dyrektorzy koncernu korzystają także z wielu benefitów, m.in. ze służbowego odrzutowca czy służbowego auta z kierowcą, a CEO także z usług ochrony swojej posiadłości.
  • Top menedżerom firma pokrywa również koszty ich ewentualnej relokacji.

Johnson & Johnson jest amerykańskim koncernem farmaceutycznym i kosmetycznym z siedzibą w New Brunswick w USA. Produkuje także sprzęt medyczny. Obejmuje ponad 250 spółek na całym świecie i zatrudnia blisko 130 tysięcy osób. Wśród najbardziej rozpoznawalnych marek w portfolio są: kosmetyki dla dzieci Johnson’s Baby, kosmetyki Purell czy Neutrogena, a także takie marki leków Sudafed, Zyrtec czy Nicorette. Firma istnieje już ponad 130 lat – została założona przez trzech braci Johnsonów w 1886 roku.

Czytaj też: Oto globalne prognozy wynagrodzeń na 2018 rok

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wyniki finansowe za 2016 rok są równie ciekawe, co jej historia - przychód za 2016 rok to blisko 72 mld dol., a zysk netto w skali roku to prawie 16,5 mld dol.. Johnson & Johnson wielokrotnie podkreśla wierność swoim zasadom. Także w procesie wynagradzania swoich top menedżerów.

Pensja zasadnicza

Pensja zasadnicza jest wypłacana top menedżerom za stałe obowiązki na ich stanowiskach. Na jej wysokość wpływa porównanie z rynkiem, zakres obowiązków, doświadczenie, umiejętności, staż pracy oraz budżet na wynagrodzenia i indywidualne wyniki. W corocznym procesie, komitet ds. wynagrodzeń dokonuje jej przeglądu i biorąc pod uwagę indywidualne wyniki, zmiany zakresu obowiązków oraz credo firmy przyznaje ewentualne podwyżki.

W procesie przeglądu wynagrodzeń zdecydowano się utrzymać pensję zasadniczą CEO na 2017 rok na tym samym poziomie. Pensje pozostałych dyrektorów wykonawczych podniesiono o 3 proc. Wyjątkiem była Sandra Paterson, która otrzymała 10-proc. podwyżkę ze względu na nowy, poszerzony zakres obowiązków.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wynagrodzenie: Ile zarabiają menedżerowie w Johnson & Johnson?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA