PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Od 18 lipca na konta Polaków zacznie wpływać po 300 zł

  • Autor: PAP/JP
  • 13 lip 2022 12:16

18 lipca tego roku ruszy wypłata wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start" – poinformowała w środę prezes Zakład Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada.

Od 18 lipca na konta Polaków zacznie wpływać po 300 zł
18 lipca tego roku ruszy wypłata wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start". Na zdjęciu prezes ZUS Gertruda Uścińska (fot. zus.pl)
REKLAMA

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start". Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Obecnie do klientów ZUS-u zostały skierowane pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które zostały umieszczone na portalu PUE ZUS. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu świadczenia. Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku" - przekazała w komunikacie prezes ZUS.

"ZUS przyznał pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń. Pierwsze środki zostaną wypłacone 18 lipca 2022 r. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia" - wskazała prof. Uścińska.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Od 18 lipca na konta Polaków zacznie wpływać po 300 zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA