×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ochrona ograniczona przez niedzielny zakaz handlu

  • Bartosz Dyląg
    bad
  • 30 lis 2017 9:59

Coraz więcej grup zawodowych wyraża swoje obawy w związku z uchwalonym zakazem handlu w niedziele.

Ochrona ograniczona przez niedzielny zakaz handlu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Jedną z tych grup są pracownicy ochrony, którzy z uwagi na redukcję tygodnia pracy o  docelowo jeden dzień, przewidują zwolnienia z firm obsługujących placówki handlowe.

• Eksperci od ochrony zwracają też uwagę na inne zagrożenia związane z faktycznym zamknięciem obiektów handlowych w niedziele, a sami pracownicy widzą korzyści.

• Jednym z możliwych wyjść w tej sytuacji może być – zdaniem niektórych przedstawicieli branży – większa dywersyfikacja portfela klientów firm tak, aby nie uzależniać się od obsługi placówek handlowych.

 

Trudno wyobrazić sobie dziś handel bez ochrony. Poza powszechnie znanymi funkcjami, pracownicy tej branży dbają m.in. o bezpieczeństwo łańcuchów dostaw do sklepów, zabezpieczenie techniczne całej infrastruktury – we współpracy z wyspecjalizowanymi firmami serwisowymi czy są wsparciem, a nawet niekiedy doradcą klientów. Ustalony już na stałe rytm realizowanych przez nich zadań uleć teraz może poważnym zmianom.

- Obiekty, które zamykane będą w niedziele, są nowoczesne i wymagają całodobowej, ciągłej ochrony i to w wielu aspektach: np. pożarowym (pracodawcy ograniczą zmianę przy tym serwisie z kilku do jednego pracownika), technicznym czy przede wszystkim bezpieczeństwa, bo wtedy najbardziej wzrośnie zagrożenie włamaniami – mówi Krzysztof Kubiciel, wiceprezes City Security, firmy, która świadczy usługi ochrony dla kilkudziesięciu centrów handlowych w Polsce.

Uwagę przykuć może wspomnienie przez niego o rosnącym zagrożeniu włamaniami. Dodaje też możliwość pojawienia się innych groźnych zdarzeń, gdy de facto placówki są wyłączone z normalnego funkcjonowania.

- Gdy centra są zamknięte, to z mojego 9-letniego doświadczenia w ochronie jednej z największych takich placówek w Polsce, dochodzi do większej niż normalnie nieprzewidzianych sytuacji – takich jak zalanie, wzbudzenie systemów pożarowych czy awarii. Głównym powodem jest wtedy niedostateczna obecność w obiekcie fachowców, którzy na co dzień dbają o serwis różnych urządzeń czy zabezpieczenie techniczne - wyjaśnia Krzysztof Kubiciel.

W wolne dni zabraknie nie tylko fachowców odpowiedzialnych za techniczne utrzymanie infrastruktury centrów handlowych. Firmom przestanie się opłacać zatrudnienie dotychczasowej liczby pracowników. Część z nich nie będzie już po prostu niezbędna.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ochrona ograniczona przez niedzielny zakaz handlu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Łukasz 2017-12-01 14:27:02

    Stąd chyba ten wstopniowo wprowadzany zakaz handlu, żeby te wszystkie firmy w tym ochroniarskie, które tylko posrednio mogą na nim oberwać mogły spokojnie przemyśleś swój model biznesowy

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA