Obrzydliwie wysoka odprawa prezesa Ferrari

Niemoralnie wysoka suma, policzek dla milionów Włochów - tak włoska organizacja obrony praw konsumentów skomentowała wiadomość o odprawie jaką otrzyma były prezes Ferrari Luca Cordero di Montezemolo.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Obrzydliwie wysoka odprawa prezesa Ferrari

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 wrz 2014 8:27


O tym, że Montezemolo zgarnie bagatela 27 milionów euro odprawy, podano w środę wraz z informacją, że Włoch po 23 latach odchodzi ze stanowiska prezesa należącej do koncernu Fiat słynnej firmy motoryzacyjnej. Ostatnio jego podstawowa roczna pensja wynosiła 2,7 miliona euro.

Czytaj też: Ile lat musi pracować Polak by zarobić okrągły milion... euro?

W komunikacie mowa jest o tym, że Montezemolo otrzyma 13,7 miliona euro w ciągu 20 lat, a wcześniej 13,2 miliona euro w zamian za zobowiązanie, że nie podejmie działalności w konkurencyjnej firmie do marca 2017 roku.

Czytaj też: Przepracował 15 miesięcy i zgarnął 58 mln dolarów odprawy

Z oburzeniem wiadomość o odprawie dla odchodzącego prezesa przyjęła prężnie działająca włoska organizacja konsumencka Codacons, której protest nagłośniła prasa. 27 milionów euro odprawy to "suma niemoralna, która obraża włoskie rodziny" - oświadczył szef stowarzyszenia Carlo Rienzi. "To jest obrzydliwe" - dodał.

"Podczas gdy każdy dzień przynosi dane o ciężkim kryzysie gospodarczym, który pogrąża nasz kraj, oraz o trudnościach, z jakimi zmagają się włoskie rodziny zmuszone do obniżania wydatków na żywność, by dotrwać do końca miesiąca, i tak już bardzo bogaty menedżer, którego talentów nie kwestionujemy, otrzymuje astronomiczną odprawę" - napisał prezes Codacons w oświadczeniu. Zakończył je stwierdzeniem: "To nic innego jak kolejny bardzo bolesny policzek wymierzony milionom rodzin, przeżywającym trudności".

Dziennik "La Repubblica" poinformował zaś, że od 2002 roku Montezemolo otrzymał on łącznie w postaci pensji, premii i akcji 112 milionów euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.