×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Obniżenie wieku emerytalnego: Ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS?

  • Autor: PAP/AT
  • 30 lis 2017 7:45

Jak zapowiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska na początku grudnia będzie wiadomo ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS pracujący przy wprowadzaniu obniżonego wieku emerytalnego i uporządkowanie kont płatników składek.

Obniżenie wieku emerytalnego: Ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS" - zapowiedziała prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Wtedy związkowcy dostaną dane o możliwościach dodatkowych wypłat za wprowadzenie obniżonego wieku emerytalnego i uporządkowanie kont płatników składek.

Zgodnie z porozumieniem zawartym po sporze zbiorowym dodatkowe środki mają trafić do pracowników w grudniu. Wolne środki z funduszu wynagrodzeń zostaną przeznaczone na nagrody w wysokości i na zasadach uzgodnionych ze związkami. Na razie nie wiadomo, na jaką pulę środków pracownicy będą mogli liczyć - trwa szacowanie finansowych możliwości Zakładu.

"Na pewno na początku grudnia - po wypłatach za listopad łącznie z godzinami nadliczbowymi - wyliczenia możliwości finansowych Zakładu będą na tyle zaawansowane, że będziemy mogli już wstępnie podejmować decyzje co do nagród za te prace" - wyjaśniła Uścińska.

"Podziękować trzeba przede wszystkim ludziom, którzy mimo padających z różnych stron sugestii, że ZUS nie podoła wyzwaniom, pokazali swój profesjonalizm i zaangażowanie, udowadniając, że Zakład jest instytucją godną najwyższego zaufania społecznego" - powiedziała.

Prezes ZUS przypomniała, że pracownicy Zakładu, w zależności od stażu, dostali 1 tys. lub 1,5 tys. zł z okazji Dnia Pracownika ZUS. Wcześniej przeprowadzone zostały dwie podwyżki - jedna z wyrównaniem od stycznia i druga należna od sierpnia. "W sumie było to średnio 350 zł. Dodajmy do tego podwyżkę 150 zł w ubiegłym roku; razem więc w roku 2016 i 2017 wynagrodzenia w ZUS wzrosły średnio o 500 zł" - powiedziała. Zaznaczyła, że fundusz płac ustalony tegorocznymi podwyżkami jest zagwarantowany w ustawie budżetowej na 2018 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Obniżenie wieku emerytalnego: Ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA