PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca i wynagrodzenia w HR: Ile zarabia rekruter?

Ile zarabia specjalista ds. rekrutacji i selekcji, ile lider zespołu, a ile kierownik? Poznajcie wyniki raportu placowego AG Test HR "Jesień 2017".

Praca i wynagrodzenia w HR: Ile zarabia rekruter?
Adobe Stock
REKLAMA

Aż 40,4 proc. przedsiębiorstw zamierza w najbliższym czasie uruchomić rekrutacje pracowników. Jest to wynik o 8,3 punktu procentowego wyższy niż przed rokiem i najwyższy poziom w historii "Barometru Rynku Pracy" firmy Work Service. Ponad połowa wskazań dotyczy zwiększenia poziomu zatrudnienia, a pozostałe utrzymania obecnego stanu, który będzie zmienny ze względu na rotację pracowniczą. Jedynie 3 proc. firm zapowiada zwolnienia, co jest najniższym rezultatem od 2013 roku.

To pokazuje, jak wiele pracy mają rekruterzy. Czy nasilający się rynek pracownika i wzmożone rekrutacje przekładają się na ich zarobki? Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR "Jesień 2017", co czwarty specjalista ds. rekrutacji i selekcji, który odpowiada za przeprowadzanie procesów rekrutacyjnych w firmie, w tym za kontakty z firmami zewnętrznymi, otrzymuje wynagrodzenie miesięczne nieprzekraczające 3991 zł brutto, a 25 proc. zarabia nie mniej niż 5374 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 4762 zł brutto (wiosną 2017 r. wynosiła 4748 zł brutto).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Więcej zarabia lider zespołu ds. rekrutacji i selekcji. Mediana jego wynagrodzeń to 9500 zł brutto. To o 250 zł brutto więcej niż w poprzednim półroczu. Z kolei średnia miesięczna pensja na tym stanowisku to 9243 zł brutto.

Mediana wynagrodzeń kierowników ds. rekrutacji i selekcji wynosi 13 483 zł brutto (wobec 13 483 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu), a średnia pensja 13 630 zł brutto. 25 proc. kierowników odpowiedzialnych za organizację i zarządzanie rekrutacją i selekcją w firmie otrzymuje co miesiąc wynagrodzenie nieprzekraczające 7991 zł brutto, a co czwarty może liczyć na pensję, która jest nie niższa niż 13 630 zł brutto.

* Dane zostały przekazane bezpośrednio przez działy personalne 604 przedsiębiorstw. Listę firm można pobrać poniżej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca i wynagrodzenia w HR: Ile zarabia rekruter?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA