×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nowe funkcje w kalkulatorze wynagrodzeń. Można obliczyć świadczenia z dwóch umów

  • Autor: PAP/AT
  • Opublikowano: 27 lip 2022 23:11

Od 27 lipca 2022 r. można korzystać z nowej funkcjonalności kalkulatora wynagrodzeń Ministerstwa Finansów (MF). Podatnicy mogą obliczyć zarówno jednoczesne świadczenie dwóch umów o pracę, jak i umowy o pracę i umowy zlecenia - poinformował resort finansów.

Nowe funkcje w kalkulatorze wynagrodzeń. Można obliczyć świadczenia z dwóch umów
W nowych funkcjach kalkulatora obliczanie przy zbiegu umów o pracę i zlecenia (fot. freepik/cookie_studio)
REKLAMA
  • Najnowsze ulepszenie pozwala wyliczyć wynagrodzenia netto dla współwystępowania umów o pracę i umów zlecenia łącznie z różnymi interakcjami, które przy tej okazji mogą wystąpić.
  • Kalkulator automatycznie pilnuje zatem odpowiedniego naliczania składek społecznych oraz składek na PPK , a także limitu 30-krotności na składce emerytalno-rentowej przy jednoczesnym uzyskiwaniu przychodów z 2 źródeł.
  • Resort zapowiada, że wkrótce udostępni nowe funkcjonalności, które m.in. uwzględnią przypadki współwystępowania umów z emeryturą/rentą czy wspólne rozliczenie roczne z małżonkiem. Wprowadzone zostaną także rozwiązania dla przedsiębiorców.

Jak podało ministerstwo, najnowsze ulepszenie pozwala wyliczyć wynagrodzenia netto dla współwystępowania umów o pracę i umów zlecenia łącznie z różnymi interakcjami, które przy tej okazji mogą wystąpić.

"Kalkulator automatycznie pilnuje zatem odpowiedniego naliczania składek społecznych (m.in. zbiegu tytułów do ubezpieczenia) oraz składek na PPK (o ile zostały przez podatnika wybrane), a także limitu 30-krotności na składce emerytalno-rentowej przy jednoczesnym uzyskiwaniu przychodów z 2 źródeł" - wskazano.

Resort zapowiada, że wkrótce udostępni nowe funkcjonalności, które m.in. uwzględnią przypadki współwystępowania umów (o pracę, zlecenia) z emeryturą/rentą czy wspólne rozliczenie roczne z małżonkiem. Wprowadzone zostaną także rozwiązania dla przedsiębiorców.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowe funkcje w kalkulatorze wynagrodzeń. Można obliczyć świadczenia z dwóch umów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA