PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Niskie pensje coraz bardziej dają nam w kość. Polacy oszczędzają już, gdzie się da

 • jk
 • 25 sty 2023 16:35

Ponad 34 proc. Polaków deklaruje, że potrzebuje dodatkowo ponad 2 tys. zł miesięcznie, żeby czuć stabilność finansową, a jedynie 13,2 proc. uważa swoje obecne dochody za wystarczające – tak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research dla agencji Job Impulse.

Niskie pensje coraz bardziej dają nam w kość. Polacy oszczędzają już, gdzie się da
Tylko 4,6 proc. Polaków nie widzi potrzeby oszczędzania (Fot. Fotolia)
REKLAMA
 • Z przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Job Impulse badania wynika, że ponad 42 proc. badanych oszczędza, rezygnując z wyjść do restauracji, a ponad 38 proc. nie kupuje nowych ubrań.
 • Tylko 4,6 proc. Polaków nie widzi potrzeby oszczędzania.
 • Aby zasilić domowy budżet, 65,5 proc. najchętniej podjęłoby pracę dorywczą zdalną, wykonywaną z domu, a łącznie 51,4 proc. fizyczną pracę dorywczą, m.in. w sklepie, magazynie, fabryce czy przy sprzątaniu.

Z przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Job Impulse badania wynika, że ostatnie miesiące odbiły się na portfelach Polaków. Tylko 13,2 proc. nie potrzebuje dodatkowych dochodów, aby czuć stabilność finansową. 34,4 proc. potrzebuje kwoty powyżej 2 tys. zł, dla 23,8 proc. wystarczająca byłaby kwota między 1 a 2 tys. zł, a dla 20,8 proc. pomiędzy 500 a 1 tys. zł.

Wśród osób, które zadeklarowały 2 tys. zł są przede wszystkim osoby w wieku 35-49 lat, o dochodach między 4 a 5 tys. zł netto.

- Wyniki badań nie napawają optymizmem. Inflacja oraz wzrost cen sprawiły, że ostatnie miesiące nie były łatwe dla Polaków. Uważniej przyglądamy się domowym budżetom. Szukamy oszczędności lub dodatkowych źródeł dochodu, aby czuć stabilność finansową oraz nie martwić się o to, czy wystarczy nam na opłacenie rachunków. Jednym ze sposobów na zwiększenie miesięcznych dochodów jest podjęcie pracy dorywczej – mówi Łukasz Koszczoł, prezes Job Impulse.

Domowe budżety Polaków - na czym oszczędzamy?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Niskie pensje coraz bardziej dają nam w kość. Polacy oszczędzają już, gdzie się da

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • bord 2023-01-26 08:11:03

  Urzędy Pracy minimalna krajowa po 20 latach pracy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Andrzej 2023-01-25 18:00:15

  Kiedy Emerytury Stażowe????? Zabrane bezprawnie w 1989r

 • Szymon 2023-01-25 17:14:44

  Krew mnie zalewa gdy czytam takie artykuły! Polak uwielbia narzekać! Goovniarstwo rozbija się BMW każdy ma nowego apple'a, a na mieście jak nie zarezerwujesz wcześniej stolika w restauracji, to został ci macdonald z frytkami na przepracowanym oleju. Ludzie mają w piwnicach po 10 ton węgla, a ze sklepu wynoszą coraz większe telewizory. Do mennicy kapitałowej kolejka po złoto jak po mięso za gierka. Ludzie ogarnijcie się! Bieda to jest na wschodzie ukrainy

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA