NIK, wynagrodzenia strażników miejskich: W którym mieście zarabiają najlepiej?

Wysokość wynagrodzeń strażników miejskich była uzależniona od wydajności mierzonej liczbą dokonywanych przez nich interwencji. Ci, którzy wykazywali się ponadprzeciętną efektywnością, zarabiali najlepiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

NIK, wynagrodzenia strażników miejskich: W którym mieście zarabiają najlepiej?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

4 maj 2016 10:52


Różnica pomiędzy najwyższym przeciętnym wynagrodzeniem strażnika w Warszawie (4164 zł netto) i najniższym przeciętnym wynagrodzeniem strażnika w Zielonej Górze (2230 zł netto) wyniosła 1934 zł netto - wynika z raportu pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli „Finansowanie straży miejskich”. Badaniami kontrolnymi objęto okres od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2014 r. Czynności kontrolne przeprowadzono od 13 sierpnia do 30 listopada 2015 r.

Uwzględniając obiektywne regionalne zróżnicowanie poziomu wynagrodzeń, w niektórych przypadkach można było zauważyć zależność pomiędzy wysokością wynagrodzenia i wydajnością strażników mierzoną liczbą dokonywanych przez nich interwencji.

Przykładowo, wyżej opłacani strażnicy w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Bydgoszczy wykazywali się także ponadprzeciętną wydajnością.

Z drugiej strony, najmniej wydajni strażnicy z Zielonej Góry otrzymywali stosunkowo niskie wynagrodzenie. Wystąpiły jednak i takie przypadki (np. Rzeszów, Opole, Białystok, Łódź) gdzie uwzględniając wysokość wynagrodzenia wydajność mogłaby być lepsza oraz takie (np. Lublin, Szczecin, Olsztyn i Kielce), gdzie wydajność nie była rekompensowana poziomem wynagrodzeń.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
NIK

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.