Niezależnie od województwa firmy zagraniczne płacą więcej. O ile?

W firmach z przewaga kapitału zagranicznego można zarobić więcej niż w polskich przedsiębiorstwach. W jakich województwach pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenia powyżej mediany?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niezależnie od województwa firmy zagraniczne płacą więcej. O ile?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk/mat.pras.

28 sty 2015 9:05


Połowa pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach z przewagą kapitału polskiego nie zarabiała więcej niż 3 600 zł brutto miesięcznie.

Firmy krajowe płaciły przeciętnie o około 40 proc. mniej niż firmy z przewagą kapitału zagranicznego, w których połowa pracowników zarabiała poniżej 5 833 zł brutto miesięcznie - podaje Sedlak&Sedlak.

Mediana wynagrodzeń zarówno w firmach z przewagą kapitału zagranicznego, jak i z kapitałem polskim była znacząco niższa niż średnia. Oznacza to, że większość pracowników zarabiała poniżej średniej.

Niezależnie od województwa firmy zagraniczne płacą więcej. Nie jest zaskoczeniem fakt, że najwyższe pensje w 2014 roku otrzymywali pracownicy przedsiębiorstw z przewagą kapitału zagranicznego w województwie mazowieckim.

Powyżej mediany wynagrodzeń, które oferowały firmy zagraniczne, znalazły się pensje pracowników w małopolskim, pomorskim i dolnośląskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.