Nieruchomości komercyjne ważnym uzupełnieniem majątków najbogatszych Polaków

Zgodnie z najnowszym rankingiem 100 najbogatszych Polaków przygotowanych przez tygodnik Wprost wśród najbardziej majętnych rodaków znajduje się kilku inwestorów działających w branży nieruchomości komercyjnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nieruchomości komercyjne ważnym uzupełnieniem majątków najbogatszych Polaków

PODZIEL SIĘ


Autor: Przeglad prasy/Wprost/PropertyNews.pl

Property News

24 cze 2013 13:46


Numerem jeden na liście Wprost jest Jan Kulczyk oraz jego syn - Sebastian, który zgodnie z doniesieniami prasowymi w przyszłym roku ma przejąć stery Kulczyk Investments. Łączny majątek Kulczyków szacowany jest na 12,5 mld złotych, z czego 1 miliard złotych to wartość nieruchomości, takich jak: Ufficio Primo, biurowiec Warty, Holland Park oraz kamienica przy ul. Kruczej w Warszawie. Kulczyk planuje także kolejne inwestycje realizowane wraz z Amerykaninem - Larrym Silversteinem.

Trzecie miejsce w rankingu wprost zajmuje Michał Sołowow, m.in. właściciel Echo Investment. Majątek o wartości 7,45 mld pochodzi m.in. ze sprzedaży takich projektów komercyjnych jak: Aquarius Business House czy centrów handlowych w Radomiu, Tarnowie i Piotrkowie Trybunalski.

Piątą pozycję w rankingu Wprost zajmuje Leszek Czarnecki, właściciel m.in. LC Corp. Firma zajmuje się budową obiektów biurowych i mieszkaniowych w całej Polsce. Zrealizowała m.in. najwyższy budynek we Wrocławiu Sky Tower i planuje budować wieżowiec w Katowicach. Majątek Czarneckiego szacowany jest na 4,3 mld złotych.

Numerem sześć na liście jest Grażyna i Roman Karkosikowie. Właściciele m.in. Impexmetalu i Boryszewa nie są jeszcze obecni na rynku nieruchomości komercyjnych. W najbliższym czasie ma jednak wystartować budowa dwóch wieżowców wielofunkcyjnych w Warszawie. Planowana jest także inwestycja komercyjna we Wrocławiu. Majątek Karkosików szacowany jest na 3 mld złotych.

Na ósmej lokacie plasuje się Dariusz Miłek, który jako jedyny wśród 10-tki najbogatszych inwestor działa wyłącznie na rynku nieruchomości komercyjnych i handlu detalicznego. Majątek szacowany na 2,6 mld złotych zdobył m.in. dzięki rozwojowi spółki CCC oraz realizacji centrów handlowych takich jak: Cuprum Arena i Galerii Korona. Miłek posiada także portfel nieruchomości (zabytkowych pałaców i rezydencji) o wartości około 100 mln złotych.

Dziewiątą pozycję zajmuje Grażyna Kulczyk. Zrealizowała m.in. jeden z nowych symboli Poznania - Stary Browar. To centrum handlu, sztuki i biznesu na ponad 120 tys. mkw. powierzchni całkowitej.

Powstało na niej 200 punktów handlowych i gastronomicznych, strefa rozrywki, galeria sztuki, powierzchnie biurowe oraz eksperymentalny hotel - Blow Up Hall 50/50. Inwestycja uhonorowana została m.in. statuetką Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2013 przyznawaną przez Propertynews.pl. Majątek Grażyny Kulczyk szacowany jest na 2,4 mld złotych. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

hurtom 2014-04-01 11:37:07

O ile tylko posiadacie kapitał to można teraz zrobić fajne inwestycje, choćby w SSE. Jartom ma w dalszym ciągu wolną halę w Bieruniu, no ale właśnie - dochodzi kwestia kapitału. Czy firmy w tym momencie posiadają aż takie środki na inwestycje?