PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Niepewne zarobki informatyków. Na części stanowisk spadają

Jak wynagradzana jest praca osób zatrudnionych w dziale bezpieczeństwa i administrowania w branży IT? Poznajcie raport płacowy „Jesień 2016” Advisory Group Test Human Resources. Niektóre informacje mogą was zaskoczyć.

Niepewne zarobki informatyków. Na części stanowisk spadają
Adobe Stock
REKLAMA

Jak wynika z raportu płacowego „Jesień 2016” podwyżką mogą się pochwalić się administratorzy aplikacji (w tym SAP). Mediana ich wynagrodzeń zwiększyła się o 282 zł brutto i wynosi 7271 zł brutto. Z kolei ich średnia miesięczna pensja to 7976 zł brutto.

Zarobki co czwartej osoby na tym stanowisku wynoszą nie więcej niż 5651 zł brutto, ale kolejne 25 proc. może liczyć na pensje powyżej 9366 zł brutto. Do ich obowiązków należy instalowanie nowych wersji oprogramowania i aktualizacji systemowych oraz rozwiązywanie problemów związanych z aplikacjami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niewielki wzrost płac w porównaniu z pierwszym półroczem 2016 r. (o 41 zł brutto) odnotowali administratorzy sieci, których mediana wynosi 6897 zł brutto. Natomiast ich średnia miesięczna płaca to 7325 zł brutto.

25 proc. osób odpowiedzialnych za tworzenie, konfigurowanie oraz utrzymywanie sieci wewnętrznych i zewnętrznych nie dostaje więcej niż 5369 zł brutto co miesiąc, a kolejne 25 proc. otrzymuje nie mniej niż 8249 zł brutto.

Za instalowanie, konfigurowanie i utrzymywanie systemów operacyjnych w firmie odpowiada administrator systemów serwerowych. Ile zarabia? Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 6681 zł brutto. To spadek o 219 zł brutto wobec danych z wiosennej edycji badania.

Co czwarty administrator w tym obszarze może liczyć na wynagrodzenie nie mniejsze niż 8849 zł brutto miesięcznie, a pensje 25 proc. nie przekraczają 5217 zł brutto.

Średnia miesięczna płaca serwisanta komputerowego to 3389 zł brutto. Natomiast mediana jego wynagrodzeń wynosi 3456 zł brutto (wobec 3535 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu).

Dla jednej czwartej osób odpowiedzialnych za instalowanie, rozwiązywanie problemów i utrzymanie produktów oraz sprzętu pensje nie przekraczają 2690 zł brutto, a 25 proc. może liczyć na wynagrodzenia powyżej 3969 zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niepewne zarobki informatyków. Na części stanowisk spadają

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA