Niemcy, Francja, Belgia: UE bada sprawę płacy minimalnej dla kierowców

• Violeta Bulc, komisarz ds. Transportu w UE  wysłała odpowiedź na list ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.
• List zawiera obawy związane z implantacją przepisów o płacy minimalnej w sektorze transportu w Niemczech, Francji i Belgii.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemcy, Francja, Belgia: UE bada sprawę płacy minimalnej dla kierowców

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (bad)/AT

20 lip 2016 15:23


Komisarz zapewniła, że podlegający jej urzędnicy „aktywnie badają” tę kwestię. Poinformowała, iż 16 czerwca 2016 r. Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu procedury naruszeniowej w stosunku do Francji oraz planuje podjęcie podobnych kroków wobec Niemiec. Dodała, że Komisja ds. Transportu intensywnie pracuje nad uproszczeniem obowiązujących regulacji. Wśród nich Komisarz wymieniła m.in. niejasną zasadę regularnego tygodniowego odpoczynku oraz nieefektywne i niespójne egzekwowanie przepisów.

Czytaj też: Jak ją rozliczyć płacę minimalną dla kierowców?

Komisarz podkreśliła, że stosowanie krajowych regulacji o płacy minimalnej w transporcie międzynarodowym jest również szczegółowo analizowane. Przypomniała, że zastosowanie obowiązującej dyrektywy o pracownikach delegowanych do sektora międzynarodowego transportu drogowego „budzi pytania i wątpliwości prawne.” Jej zdaniem, zasadność stosowania przepisów regulujących kwestie delegowania w transporcie drogowym powinna być oceniona w kontekście porządku prawnego dotyczącego tego sektora transportu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.