Niemałe odprawy prezesów i członków zarządu giełdowych spółek

Na jakie odprawy mogą liczyć w wypadku zwolnienia z pracy prezesi i członkowie zarządu największych giełdowych spółek?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemałe odprawy prezesów i członków zarządu giełdowych spółek

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 cze 2015 8:50


W Orlenie, największej polskiej spółce, gdzie - jak zauważa gazeta - stołki menedżerów bywały chwiejne - członkowie zarządu mają umowy zapewniające im wypłatę odpraw w wysokości 6- lub 12-miesięcznego wynagrodzenia.

Do tego dochodzą płatności związane z zakazem konkurencji, również przez pół roku lub rok. Oznacza to, że obecny prezes paliwowego koncernu, w przypadku odwołania ze stanowiska mógłby liczyć na maksymalnie 3 miliony 300 tysięcy złotych - podaje "Puls Biznesu".

Czytaj też: Oto 10 najlepiej wynagradzanych prezesów banków w Polsce

W największym polskim banku PKO BP - czytamy w "Pulsie Biznesu" - warunki umów są mniej szczodre dla członków zarządu. Z tytułu odpraw przysługuje im 3-miesięczne wynagrodzenie, a płatności z tytułu zakazu konkurencji mogą otrzymywać maksymalnie przez pół roku. Z kolei w PZU, największym ubezpieczycielu, odpraw, w przypadku rezygnacji lub odwołania nie ma.

Czytaj też: Ranking wynagrodzeń: Spółki budowlane i zarobki prezesów

W KGHM o odprawach nie ma mowy, ale każdemu z członków zarządu przez rok po rozstaniu z firmą wypłaca się 40 procent zasadniczego wynagrodzenia. W wypadku obecnego prezesa oznaczałoby to około 575 tysięcy złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.