×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nie tylko w IT jest dobrze. Kto wybrał tę branżę, nie ma prawa narzekać

  • km
  • 20 sty 2023 20:00

Business Process Outsourcing (BPO) i Shared Service Center (SSC), umożliwiające przekazanie wybranych obszarów działalności firm do zewnętrznych podmiotów, najwięcej zyskały na kryzysie wywołanym przez pandemię. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu płacowego „CEE Salary Guide 2023” przygotowanego przez firmę Cpl.

Nie tylko w IT jest dobrze. Kto wybrał tę branżę, nie ma prawa narzekać
W ubiegłym roku w Polsce działało 1714 centrów usług zatrudniających ponad 400 tys. osób (fot. Mario Gogh/Unsplash)
REKLAMA
  • Polski sektor nowoczesnych usług dla biznesu z roku na rok rośnie w siłę. W ubiegłym roku w Polsce działało 1714 centrów.
  • Z raportu ABSL „Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych w Polsce 2022” wynika, że firmy działające w tej branży zatrudniały 400 tys. osób – to o 11,6 proc. więcej niż w roku poprzednim.
  • Polacy zarabiają porównywalnie do Słowaków oraz Węgrów, jednak mniej od Czechów, a różnice na poszczególnych stanowiskach wynoszą nawet do 5000 zł.

W Polsce rynek usług biznesowych rozwinął się na bezprecedensową skalę. Największe zainteresowanie współpracą z ekspertami z Polski można zauważyć w firmach działających w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji. Bardzo mocno rozwijają się również centra, które obsługują klientów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

- Zagraniczne firmy chętnie korzystają z ekspertyzy Polaków. W głównej mierze wynika to z jakości i ilości dostępnych talentów na naszym rynku pracy, a także dobrej lokalizacji – ze względu na bliskość Europy Zachodniej. Dodatkowo pandemia nie tylko nie zaszkodziła rozwojowi centrów usług wspólnych, ale wręcz wzmocniła pozycję sektora, który w dużej mierze opiera się na realizacji zadań i projektów dla biznesów zlokalizowanych w różnych krajach. Elastyczność i szybkość, z jaką firmy z sektora przyjęły nowy model pracy, stają się dodatkowym argumentem w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej i zdobyciu nowych klientów – wyjaśnia Renata Dębowska, dyrektor Centrum Business Services w Capgemini Polska.

W ubiegłym roku w Polsce działało 1714 centrów zatrudniających ponad 400 tys. osób. Dwa lata temu liczba ta szacowana była na 338 tys.

Nowoczesne usługi dla biznesu. Rekordowe zatrudnienie w 2022 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie tylko w IT jest dobrze. Kto wybrał tę branżę, nie ma prawa narzekać
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA