×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

"Nie powinniśmy - jako senatorowie - godzić się na wzrost wynagrodzeń dla nas"

  • Autor: PAP/JP
  • 3 sie 2022 12:42

Senacka komisja regulaminowa, etyki i spraw senatorskich proponuje zmniejszenie projektu budżetu Kancelarii Senatu na rok 2023 o kwotę wydatków zaplanowanych na wzrost wynagrodzeń osób zajmujących kierownicze stanowiska, uposażeń senatorskich i pochodnych od nich naliczanych oraz diet parlamentarnych.

"Nie powinniśmy - jako senatorowie - godzić się na wzrost wynagrodzeń dla nas"
Komisja jest przeciwna wzrostowi uposażeń senatorów (fot. PAP/Paweł Supernak)
REKLAMA
  • W środę na posiedzeniu senackiej komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich został zaprezentowany projekt budżetu Kancelarii Senatu na rok 2023.
  • Projekt przedstawił szef senackiej kancelarii Adam Niemczewski, który poinformował, że przyszłoroczny projekt budżetu Kancelarii Senatu zakłada, iż wydatki wyniosą 169 mln 915 tys. zł.
  • Senator Sławomir Rybicki (KO) wyraził zastrzeżenie co do zaplanowanych wydatków na wzrost wynagrodzeń osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i uposażeń senatorskich.

"Wydatki związane ze zmianą kadencji Senatu mają wynieść 13 mln 998 tys. zł., wydatki związane ze wzrostem wynagrodzeń - 6 mln 475 tys. zł. Co powoduje, że sam budżet po wyłączeniu wydatków związanych ze zmianą kadencji oraz wzrostem wynagrodzeń wyniesie 149 mln 442 tys zł" - podkreślił Adam Niemczewski.

"Minister finansów poinformował nas, że średnioroczny wskaźnik wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej w ujęcie nominalnym wyniesie 107,8 procenta. Wzrost wynika również ze wzrostu wydatków na wynagrodzenia w związku ze zwiększeniem osób, którym wynagrodzenie wypłacane jest na podstawie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe" - mówił szef Kancelarii Senatu.

Niemczewski zaznaczył, że najistotniejszymi wydatkami są wzrosty wydatków zaplanowanych na fundusz wynagrodzeń osobowych "o kwotę 13 mln 305 tys. zł, z czego 8 mln zł w związku ze zmianą kadencji Senatu i koniecznością wypłaty przewidzianych w przepisach prawa dodatkowych świadczeń". "Są to w szczególności odprawy parlamentarne dla senatorów, którzy nie zostali wybrani na następną kadencję, wynagrodzeń osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i odprawy dla pracowników zatrudnionych na czas sprawowania funkcji przez osobę zajmującą kierownicze stanowiska państwowe" - powiedział szef senackiej kancelarii.

"4 mln 774 tys. zł w związku z przyjętym wskaźnikiem wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej (...) i 338 tys. zł w związku ze skutkami finansowymi wynikającymi ze zmiany ustawy o służbie zagranicznej, a także w wyniku zwiększenia liczby osób, których wynagrodzenie podstawowe wypłacone jest na podstawie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe" - mówił Niemczewski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Nie powinniśmy - jako senatorowie - godzić się na wzrost wynagrodzeń dla nas"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA