Nie będzie górnego limitu zarobków dla 500+

Elżbieta Rafalska powiedziała, że program 500 zł plus nie przewiduje górnego limitu zarobków, który eliminowałby możliwość starania się o wsparcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie będzie górnego limitu zarobków dla 500+

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

27 sty 2016 9:00


– Kryterium dochodowe programu absolutnie się nie zmienia. Niezmienny jest fakt, że od drugiego dziecka i na każde kolejne otrzymuje się świadczenie w wysokości 500 zł bez konieczności składania oświadczenia o dochodach rodziny i że granicznym momentem, do którego otrzymuje się świadczenie jest ukończenie 18. roku życia – powiedziała minister Elżbieta Rafalska w wywiadzie dla "Jedynki" Polskiego Radia.

Podkreśliła, ze nie będzie górnego limitu zarobków, który eliminowałby możliwość starania się o wsparcie.

– Wprowadzenie górnego progu, np. 5 tys. zł na rodzinę spowodowałoby, że oszczędności z systemu wyniosłyby 81 mln zł, natomiast koszt obsługi pozostałych 3 mln Polaków, którzy musieliby wtedy składać oświadczenia o dochodach wyniósłby 76 mln zł. Różnica prawie skonsumowałaby koszty tej obsługi – powiedziała.

Przypomniała, że w sytuacji marnotrawienia środków, pracownik socjalny będzie miał możliwość zamiany świadczenia pieniężnego na pomoc rzeczową bądź usługę.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.