×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Negocjacje płacowe w Lotosie mogą potrwać do końca lutego

W poniedziałek odbyła się kolejna runda negocjacji dotyczących ustalenia wskaźnika wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Grupie Lotos. Związkowcy uznają oferowane przez zarząd podwyżki za zbyt małe. Zarząd spółki zapewnia w komunikacie, że rozmowy zakończą się do 28 lutego.

Negocjacje płacowe w Lotosie mogą potrwać do końca lutego
Pracownicy Lotosu negocjują podwyżki płac (mat. pras.)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Negocjacje odbywały się w Warszawie, w Gdańsku zaś pod siedzibą zarządu pracownicy zorganizowali kilkusetosobowy wiec, który miał być wsparciem dla ich przedstawicieli, którzy negocjowali w stolicy.

zobacz też: Przyszłość aktywów Lotosu. Co z pracownikami firm, które trafią na sprzedaż?

Zarząd Lotosu jest dobrej myśli co do uzyskania porozumienia. - Rozmowy prawdopodobnie zakończą się w terminie określonym w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy (tj. 28 lutego br.), a na pewno w chwili wspólnego stanowiska dotyczącego wszystkich pracowników Grupy Kapitałowej – czytamy w poniedziałkowym komunikacie Lotosu.

zobacz też: Orlen zaoferuje pracownikom wsparcie psychologiczne

- Reorganizacja, jakiej dokonaliśmy w listopadzie ubiegłego roku, proces realizacji środków zaradczych, a nade wszystko uwarunkowania formalnoprawne powodują, iż po zainicjowaniu rozmów płacowych w poszczególnych podmiotach Grupy Kapitałowej Lotos będzie możliwa ocena, jak blisko siebie znajdują się stanowiska negocjacyjne – czytamy w nim również.

Zarząd grupy zapewnia, że negocjacje prowadzone są według norm i zasad, jakimi spółka kieruje się od lat. Jest to poszanowanie pracowników oraz organizacji. - Negocjacje uwzględniają parametry ekonomiczne istotne z perspektywy działalności spółki, a także z perspektywy zatrudnionych w niej pracowników. Do tej pory odbyły się cztery spotkania ze stroną społeczną – wyjaśnia zarząd Lotosu.

- Dialog ze związkami zawodowymi prowadzimy bezpośrednio bez wykorzystywania narzędzi mających w sposób sztuczny eskalować emocje. To wartość, której winniśmy przestrzegać w tym procesie – podsumowuje zarząd w swoim komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Negocjacje płacowe w Lotosie mogą potrwać do końca lutego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA