Nawet dwa razy mniej zarabiają specjaliści w urzędach niż w firmach

Specjaliści zatrudnieni w administracji dostają za niskie pensje, pracownicy niższego szczebla za wysokie. W sektorze prywatnym ci pierwsi mogą liczyć nawet na dwa razy wyższe zarobki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nawet dwa razy mniej zarabiają specjaliści w urzędach niż w firmach

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

19 lip 2013 8:16


Z raportu „Polska: Reforma praktyk w procesie kształtowania wynagrodzenia w sektorze publicznym", który przedstawiono w piątek w Ministerstwie Finansów wynika, że tzw. kontrola nad funduszem płac całej administracji rządowej w Polsce jest właściwa.

Od 2009 r. poszczególne urzędy otrzymują środki na wynagrodzenia w podobnej wysokości. Od tego też czasu wciąż mają zamrożone płace - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Z informacji dziennika wynika, że płace w sektorze prywatnym są nawet dwa razy wyższe od tych w urzędach. I tak wynagrodzenia funkcjonariusza i menedżera wyższego szczebla są o 16 proc. wyższe w sektorze prywatnym od urzędniczych, a płace specjalistów o 19 proc.

Odwrotna sytuacja jest na stanowiskach niższego szczebla. Pensja pracownika przyjmującego dokumenty w urzędzie jest średnio o 13 proc. wyższa od proponowanych w firmach - podaje „DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.