Nawet 400 zł za godzinę. Tyle mogą zarobić wróżbici

Programy ezoteryczne robią w Polsce furorę. Tysiące Polaków próbuje dziennie dodzwonić się do wróżbitów, którzy prowadzą program w telewizji. Ile można zarobić w tej branży?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nawet 400 zł za godzinę. Tyle mogą zarobić wróżbici

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 wrz 2014 11:55


Jak mówi Aleksandra Fajęcka, członek zarządu i dyrektor marketingu Ezo TV w rozmowie z TVN, dziennie widzowie nadsyłają 10 tys. SMS-ów i rozmawiają 15 tys. minut. To daje ok. 100 tys. zł dziennie, czyli 3 mln zł miesięcznie i ok. 25 mln zł rocznie.

Ile z tego trafia do wróżbity? - Jeżeli ktoś nie jest wróżką Aidą lub wróżbitą Maciejem, nie ma co liczyć na zarobki w wysokości od 10 do 15 tysięcy złotych. Tyle zarabiają tylko celebryci, a to i tak pogłoski, bo nikt nigdy się do takiej kwoty nie przyznał. Zresztą, w porównaniu do krajów zachodnich są to przeciętne kwoty - komentuje dla serwisu Regiopraca.pl Tomasz Piasecki, który pracował jako wróżbita we Wrocławiu.

Czytaj też: 25 najdziwniejszych zawodów świata

Portal Regiopraca.pl zbadał ile kosztuje wizyta u wróżbity. Portret numerologiczny dla danej osoby to koszt 150 zł, dla firmy – 250 zł. Natomiast za pojedynczą konsultację wróżbiarską klient zapłaci od 50 do 400 zł, a za analizę chirologiczną – 30 zł. Opłaca się także wróżyć na imprezach andrzejkowych. Zarobki w tym dniu wahają się od 200 zł do 1,5 tys. zł za jedno przyjęcie.

A w jaki sposób można nabyć umiejętności potrzebne do wróżenia? W Wielkiej Brytanii można udać się na studia, np. na Uniwersytecie Walijskim. Chociaż w Polsce powstają studia podyplomowe z ezoteryki (m.in. w warszawie i Białymstoku), to wciąż jednak dominuje samouctwo.

- Tuż przed maturą miałem objawienie Archanioła Michała i wtedy nawiązał się kontakt telepatyczny z wyższym ja - zdradza tajemnicę TVN-owi wróżbita David z Ezo TV.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.