PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Najmniej zarabiający pracownicy medyczni z podwyżkami? Rząd dyskutuje

Rząd na wtorkowym (9 lipca) posiedzeniu zajmie się projektem ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

  • Autor: PAP/KDS
  • 9 lip 2019 10:50
Najmniej zarabiający pracownicy medyczni z podwyżkami? Rząd dyskutuje
Zmianie ma ulec wysokość tzw. kwoty bazowej, na podstawie której oblicza się najniższe wynagrodzenie zasadnicze. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA

Przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt dotyczy stopniowej poprawy warunków płacowych pracowników podmiotów leczniczych. Ma zniwelować dysproporcje w zakresie poziomu zasadniczych wynagrodzeń grup pracowników zatrudnionych w zakładach opieki zdrowotnej.

Zmianie ma ulec wysokość tzw. kwoty bazowej, na podstawie której oblicza się najniższe wynagrodzenie zasadnicze, która na dzień 1 lipca 2019 r. ma ulec podwyższeniu z 3900 zł do 4200 zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mimo, że zmieniana ustawa spowodowała już istotny wzrost wynagrodzeń pracowników, związki zawodowe oraz organizacje pracodawców wciąż zauważają problem niedostatecznej dostępności profesjonalnej kadry medycznej na rynku pracy, co może wpływać niekorzystnie na jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych.

Częstym czynnikiem zniechęcającym do kształcenia w zawodach medycznych bądź podejmowania zatrudnienia w zakładach opieki zdrowotnej jest poziom zarobków, który w dalszym ciągu jest uważany za zbyt niski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Najmniej zarabiający pracownicy medyczni z podwyżkami? Rząd dyskutuje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA