×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Najlepsi inkasują 60 tys. zł miesięcznie. To teraz najbardziej poszukiwani specjaliści

  • KDS
  • 11 maj 2022 20:00

Częste zmiany w obszarze prawa podatkowego, jakie w ostatnich miesiącach zafundował nam rząd, odbiły się na rynku pracy. Obecnie jedno z najwyżej opłacanych stanowisk w ramach specjalizacji prawniczych to ekspert w obszarze podatków. Ich zarobki sięgają teraz nawet 60 tys. zł brutto miesięcznie.

Najlepsi inkasują 60 tys. zł miesięcznie. To teraz najbardziej poszukiwani specjaliści
Wzrost liczby ofert pracy widoczny jest również w odniesieniu do prawników z biegłą znajomością przynajmniej dwóch języków obcych (Fot. Hunters Race/Unsplash)
REKLAMA
  • Firma rekrutacyjna Manpower przyjrzała się, jak obecnie kształtują się zarobki prawników. 
  • Przez zamieszanie, jakie zafundował firmom rząd, wprowadzając i kilkukrotnie zmieniając zapisy Polskiego Ładu, dobrzy prawnicy są teraz na wagę złota.
  • Ci najbardziej poszukiwani, np. specjaliści z zakresu prawa podatkowego, zarabiają nawet 60 tys. zł brutto miesięcznie.

Z analizy przygotowanej przez Manpower i zamieszczonej w badaniu „Raport trendów 2022. Wynagrodzenia i rynek pracy” wynika, że jedno z najwyżej opłacanych stanowisk w ramach specjalizacji prawniczych to ekspert w obszarze podatków. Najbardziej doświadczona osoba, aplikująca na stanowisko tax senior lub executive manager, najczęściej może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 26 tys. zł brutto, z maksymalną opcją na poziomie 60 tys. zł brutto. Równie wysokie zarobki może otrzymać legal salary partner, który otrzymuje propozycje pracy z wynagrodzeniem na poziomie od 30 tys. zł brutto do 60 tys. zł brutto.

Marta Romaneczko-Kozielska, lider zespołu i headhunter w obszarze rekrutacji na stanowiska prawnicze i podatkowe w Manpower, wyjaśnia, że największe zapotrzebowanie zgłaszano w 2021 roku na prawników specjalizujących się w prawie podatkowym.

- Praktyka podatkowa od lat cieszy się największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o liczbę projektów zlecanych agencjom rekrutacyjnym, jednak w związku z licznymi zmianami legislacyjnymi, a zwłaszcza wejściem w życie Polskiego Ładu, odnotowaliśmy skokowy wzrost liczby zgłoszonych wakatów. Otrzymaliśmy ich niemal dwukrotnie więcej w stosunku do roku poprzedniego. Na kolejnych miejscach rankingu uplasowały się kolejno praktyki commercial, corporate, M&A, IT/IP litigation oraz real estate - dodaje przedstawicielka Manpower.

Grafika: Manpower
Grafika: Manpower

Przyznaje, że ostatni rok był przełomowy dla świata rekrutacji prawniczych, ponieważ nigdy wcześniej nie obserwowano takiego zwrotu w kierunku rynku kandydata w obszarze, w którym - z uwagi na dużą nadpodaż chętnych do pracy w stosunku do liczby wakatów - największa trudność polegała dotychczas na wyłonieniu osób spełniających mocno wyśrubowane kryteria selekcyjne w zakresie pożądanych kompetencji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Najlepsi inkasują 60 tys. zł miesięcznie. To teraz najbardziej poszukiwani specjaliści

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • antypisior 2022-05-12 10:24:57

    60 000 zł zarabiają żeby ludziom odradząć jak nie dać się wydoić przez socjalistyczne g , aj aj aj

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA