×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Najbogatsi Niemcy mogą czyścić buty Elonowi Muskowi

Fortuny miliarderów wciąż rosną mimo kryzysu związanego z koronawirusem i wojną w Ukrainie. Przygotowana przez Forbesa nowa lista najbogatszych Niemców w 2022 roku pokazuje, kto znalazł się na szczycie. Daleko im jednak do Elona Muska.

Najbogatsi Niemcy mogą czyścić buty Elonowi Muskowi
Majątek najbogatszego Niemca wydaje się skromny w stosunku do majątku Elona Muska (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Według listy Forbesa Musk ma majątek o wartości netto 200,8 mld euro. Tuż za nim jest założyciel Amazona Jeff Bezos, którego fortuna szacowana jest na ok. 156,8 mld euro.
  • Najbogatszymi Europejczykami są Bernard Arnault i jego rodzina, którzy dzięki LVMH (Louis Vuitton, Sephora) zgromadzili ok. 144,9 mld euro.
  • Najbogatszym Niemcem jest założyciel Lidla Dieter Schwarz. Ale jego majątek wart 43,2 mld euro wydaje się skromny w stosunku do majątku Elona Muska. 

Najbogatszy Niemiec zdecydowanie nie może nadążyć za założycielem Tesli Elonem Muskiem – informuje Stern. Według listy Forbesa Musk ma majątek o wartości netto 200,8 mld euro. Tuż za nim jest założyciel Amazona Jeff Bezos, którego fortuna szacowana jest na ok. 156,8 mld euro. Na czwartym miejscu znajduje się założyciel Microsoftu Bill Gates z majątkiem szacowanym na ok. 118,3 mld euro.

Najbogatszymi Europejczykami są Bernard Arnault i jego rodzina, którzy dzięki LVMH (Louis Vuitton, Sephora) zgromadzili ok. 144,9 mld euro. To plasuje ich na trzecim miejscu listy najbogatszych ludzi na świecie.

Najmłodszy miliarder

Najbogatszym Niemcem pozostaje założyciel Lidla. Ale majątek Dietera Schwarza (do jego Schwarz Group należy dyskont Lidl i sieć supermarketów Kaufland) wydaje się skromny w stosunku do majątku Elona Muska. 82-lattni niemiecki biznesmen ma aktywa o wartości ok. 43,2 mld euro.

Natomiast z Niemiec pochodzi najmłodszy miliarder na świecie. Kevin David Lehmann ma dopiero 19 lat, ale jest już właścicielem 50 proc. sieci drogerii DM. Jego ojciec Günther Lehmann, przejął w niej udziały, a następnie przekazał swojemu synowi. Majątek Kevina Davida Lehmanna szacuje się na ok. 2,2 mld euro.

Daleko za nim jest trzech Niemców, którzy wzbogacili się dzięki szczepionce firmy Biontech przeciwko CVID-19, opracowanej w Niemczech. Dobrze znany jest szef Biontechu, Ugur Sahin, który z fortuną szacowaną na 4,9 mld euro dotarł do 27. miejsca.

Bliźniacy Thomas Strüngmann i Andreas Strüngmann stali się dzięki Biontechowi znacznie bardziej bogaci. W 2008 roku bracia objęli udziały w tej firmie za ok. 180 mln dol., a w roku 2020 byli właścicielami około 50 proc. firmy. Po opracowaniu szczepionki bracia bliźniacy mają aktywa o wartości 11 mld euro każdy.

Najbogatsi Niemcy

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Najbogatsi Niemcy mogą czyścić buty Elonowi Muskowi
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Kazimierz 2022-04-15 13:34:36

    Ja Polak wynalazlem Qwarcowe magazyny energji i Elon Musk moze mi czyscic buty . Prad nie bedzie drozal i bedzie coraz tanszy i z czasem bardziej ekologiczny 99 % . Spalanie weglowodorow na cele energetyczne bedzie zakazane .

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA