Na tych stanowiskach zarobisz najwięcej. Mamy najświeższe dane

Eksperci przewidują, że rok 2013 upłynie pod znakiem pogłębiającej się recesji. Kryzys dotyka wszystkich bez wyjątku, ale można wyróżnić pewną grupę stanowisk, w której na zarobki zdecydowanie nie można narzekać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na tych stanowiskach zarobisz najwięcej. Mamy najświeższe dane

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 kwi 2013 11:50


Nie będzie zaskoczeniem fakt, że najkorzystniej w zestawieniach wypadają pensje członków zarządów i kadry zarządzającej najwyższego szczebla.

Według Raportu Płacowego przygotowanego przez Advisory Group TEST Human Resources na najwyższe zarobki może liczyć dyrektor generalny.

Miesięczna płaca całkowita na tym stanowisku wynosi średnio aż 32 562 zł. Wysokość wynagrodzenia jest w tym przypadku jednak dość mocno zróżnicowana.

W firmach zatrudniających do 100 osób jest to kwota 23 530 zł, natomiast już w dużej firmie, w której zatrudnionych jest powyżej 500 pracowników, dyrektor generalny może liczyć średnio na płacę w wysokości 41 583 zł.

Na zarobki nie mogą też narzekać dyrektorzy finansowi. 18 735 zł to średnia płaca na tym stanowisku, a już dyrektor finansowy w branży motoryzacyjnej może pochwalić się kwotą 20 734 zł. Kryzys nie ma też większego wpływu na pensję dyrektora ds. personalnych i dyrektora ds. sprzedaży są to kolejno kwoty: 17 112 zł i 17 339 zł.

Dysproporcja zarobków między kadrą zarządzającą najwyższego szczebla a menadżerami znajdującymi się niżej w hierarchii jest spora. Wciąż jednak są to stanowiska, na których można liczyć na godne zarobki.

W przypadku kontrolera finansowego miesięczna płaca całkowita wynosi średnio 13 116 zł. Dobre zarobki na stanowiskach związanych z finansami potwierdza wysokość pensji głównego księgowego i jest to kwota rzędu 10 278 zł. Korzystna dla pracowników sektora finansowego sytuacja, spowodowana jest między innymi prężnym rozwojem sektora usług dla biznesu. Nie ulega wątpliwości, że kariera w branży finansowej jest jedną z bardziej perspektywicznych i stabilnych na polskim rynku pracy.

Wynagrodzenia w tej branży charakteryzują się jednak dużą rozpiętością między stanowiskami dyrektorskimi a specjalistycznymi, co jest spowodowane głównie zakresem obowiązków i kompetencji pracowników, a także lokalizacją firmy i pochodzeniem kapitału.

Optymistycznie wyglądają również zarobki osób zatrudnionych w szybko rozwijającej się branży informatycznej. Mimo trudnej sytuacji na rynku pracy menadżerowie i specjaliści IT problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy nie mają. Lider zespołu ds. projektów IT może spodziewać się średnio 10 283 zł miesięcznie. Ciekawa jest tu dysproporcja między wysokością pensji na powyższym stanowisku osób zatrudnionych w firmach z polskim kapitałem, gdzie kwota ta wynosi 6 473 zł, a firmach z kapitałem zagranicznym, w których można spodziewać się aż 10 674 zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.