×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Na platformie PUE ZUS jest już ponad 10 mln profilów

  • Autor: PAP/JP
  • 4 maj 2022 14:53

Ponad 10 milionów profilów użytkowników jest już na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – przekazał w środowym komunikacie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Na platformie PUE ZUS jest już ponad 10 mln profilów
Platforma Usług Elektronicznych ZUS wystartowała w czerwcu 2012 r. (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak przypomina ZUS w komunikacie, Platforma Usług Elektronicznych ZUS wystartowała w czerwcu 2012 r.

"Dziś to jeden z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie e-urzędów. Korzysta z niego już ponad 10 milionów użytkowników: osób fizycznych, lekarzy, płatników składek. PUE ZUS jest cały czas rozwijana i unowocześniana, aby lepiej służyć klientom" - powiedziała cytowana w komunikacie prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Dodała, że platforma ta umożliwia załatwienie większości spraw bez wychodzenia z domu. "Po potwierdzeniu swojej tożsamości - przez internet - można uzyskać informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i składkach oraz wysłać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe" - zaznaczyła prof. Uścińska.

W komunikacie przypomniano, jak działa platforma. Każdy z użytkowników ma swoją zakładkę, która ułatwia obsługę spraw. "Szczegółowe informacje i usługi na wybranym profilu różnią się w zależności od roli, w jakiej klient kontaktuje się z Zakładem" - wyjaśniono w komunikacie.

Ubezpieczeni mogą sprawdzić stan swojego konta w ZUS, dane o wysokości opłaconych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Na ich koncie są również informacje o zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego członkach rodziny i zwolnieniach lekarskich oraz obliczyć swoją prognozowaną emeryturę.

Świadczeniobiorcy mają dostęp do informacji o przyznanych i wypłaconych świadczeniach i rozliczeniach podatkowych wystawionych przez ZUS.

Płatnicy składek mogą dokonać rozliczeń z ZUS przez bezpłatną, internetową aplikację ePłatnik. "Dzięki PUE ZUS wiedzą o osobach zgłoszonych do ubezpieczeń, o elektronicznych zwolnieniach lekarskich swoich pracowników i stanie bieżących rozliczeń z Zakładem" - dodano w komunikacie.

Przez platformę obsługiwane są również świadczenia takie, jak Polski Bon Turystyczny, świadczenie wychowawcze 500 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy, dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku czy świadczenie 300 plus.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na platformie PUE ZUS jest już ponad 10 mln profilów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA