PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

MSWiA: Pieniądze na nadgodziny dla funkcjonariuszy zostały zabezpieczone

  • Autor: PAP/AT
  • 25 paź 2019 18:33

W budżecie państwa na 2020 rok zostały zabezpieczone środki finansowe w pełnej wymaganej wysokości za nadgodziny, które wypracowali funkcjonariusze od 1 lipca br. - poinformowało MSWiA.

MSWiA: Pieniądze na nadgodziny dla funkcjonariuszy zostały zabezpieczone
MSWiA informuje, że w budżecie państwa na 2020 rok zostały zabezpieczone środki finansowe w pełnej wymaganej wysokości za nadgodziny (fot. shutterstock)
REKLAMA

Jak podało radio RMF FM, policjanci przed 11 listopada mogą masowo brać zwolnienia lekarskie. Policyjne związki zawodowe alarmują, że "zostały oszukane" przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które - jak twierdzą - nie dotrzymuje porozumienia w sprawie poprawy warunków pracy funkcjonariuszy.

Czytaj też: Policja szykuje strajk? Szef NSZZ Policjantów komentuje

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według portalu w zeszłym roku policjanci umówili się z ministerstwem na pełną odpłatność za nadgodziny, ale nie ma na to pieniędzy. Chodzi o pismo z Komendy Głównej Policji do komend wojewódzkich, z którego ma wynikać, że wprowadzono nieformalny zakaz pracy policjantów w nadgodzinach, bo nie ma na to funduszy.

Do tych doniesień odniósł się resort spraw wewnętrznych i administracji.

"MSWiA informuje, że w budżecie państwa na 2020 rok zostały zabezpieczone środki finansowe w pełnej wymaganej wysokości za nadgodziny, które wypracowali funkcjonariusze od 1 lipca br. Zgodnie z przepisami obowiązują półroczne okresy rozliczeniowe. Oznacza to, że po ich zakończeniu funkcjonariusz sam zdecyduje, czy za wypracowane nadgodziny będzie chciał otrzymać dni wolne, czy pieniądze. Wypłaty za II półrocze br. nastąpią w I kwartale 2020 r." - podało ministerstwo.

Jak podkreślono, zapewnione zostały również pieniądze na podwyżkę uposażeń od 1 stycznia 2020 roku w przeciętnej miesięcznej wysokości 500 zł na etat wraz z nagrodą roczną.

"Oznacza to, że w projekcie budżetu na rok 2020 zabezpieczone zostały środki na sfinansowanie zapisów realizacji porozumienia podpisanego 8 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji a stroną społeczną reprezentującą funkcjonariuszy służb podległych MSWiA" - czytamy w stanowisku resortu

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MSWiA: Pieniądze na nadgodziny dla funkcjonariuszy zostały zabezpieczone

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA