×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

MR: pomoc z Tarczy antykryzysowej przekroczyła już 81,8 mld zł

  • Autor: PAP/RAF
  • 11 cze 2020 8:08

Wartość przyznanej pomocy w ramach Tarczy antykryzysowej wyniosła 81,86 mld zł - poinformował w środę (10 czerwca) resort rozwoju. Zwolnienia ze składek ZUS kosztowały już ponad 7,5 mld zł, a przeszło 6,7 mld zł trafiło do firm w ramach mikropożyczek.

MR: pomoc z Tarczy antykryzysowej przekroczyła już 81,8 mld zł
Celem obowiązującej od 1 kwietnia Tarczy antykryzysowej jest przeciwdziałanie gospodarczym skutkom pandemii. (Fot. Fotolia)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ministerstwo wyjaśniło, że przedsiębiorcom przyznano już ponad 1,35 mln pożyczek na kwotę ponad 6,7 mld zł. Na ochronę miejsc pracy przekazano ponad 5,1 mld zł z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych; ponad 2,9 mld zł na świadczenia postojowe dla samozatrudnionych i zleceniobiorców z ZUS. Ponad 2,3 mld zł trafiło ponadto na dofinansowania wynagrodzeń pracowników w mikro, małych i średnich firmach. Środki te pochodziły z Europejskiego Funduszu Społecznego.

MR dodało, że zwolnienia ze składek na ZUS od marca do maja kosztowały do tej pory ponad 7,5 mld zł. Ponad 48 mld trafiło do firm z Tarczy Finansowej PFR, a BGK zabezpieczył kredyty o łącznej wartości 8,93 mld zł.

Czytaj też: Fundusze unijne na wsparcie działalności firm

Resort poinformował, że do ZUS i urzędów pracy wpłynęło ponad 5,8 mln wniosków o skorzystanie z rozwiązań oferowanych w ramach Tarczy antykryzysowej. Jak wyliczono, ponad 32,8 tys. wniosków dotyczyło dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego, dofinansowania do wynagrodzeń w okresie obniżonego wymiaru czasu pracy; ponad 1,7 mln ws. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców; ponad 283 tys. dotyczyło dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla MMŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego; ponad 1,5 mln ws. świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą; ponad 236 tys. dotyczyło świadczenia postojowego dla umów cywilnoprawnych; ponad 67 tys. - odroczenia lub rozłożenia składek ZUS bez opłat, a ponad 1,9 mln wniosków dotyczyło zwolnienia ze składek do ZUS.

Celem obowiązującej od 1 kwietnia Tarczy antykryzysowej jest przeciwdziałanie gospodarczym skutkom pandemii. Przewiduje ona m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące; świadczenie postojowe dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników - do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy - dla firm w kłopotach. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: MR: pomoc z Tarczy antykryzysowej przekroczyła już 81,8 mld zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • igor 2020-06-17 16:08:18

    Czytając opinię części przedsiębiorców zastanawiam się co robili nie tak, że mieli problemy z uzyskaniem pomocy z tarczy. Ja poczytałem całość informacji na stronie pfr i wypełniłem wniosek i potem to już tylko na konto przyszłą pomoc. Łatwo i konkretnie

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA