PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Można zaoszczędzić kilkaset złotych na wakacjach. Ale trzeba się pospieszyć

  • Autor: PAP/JP
  • 2 sie 2022 13:24

Blisko 3,5 mln bonów turystycznych aktywowali dotąd rodzice i opiekunowie. Kwota zrealizowanych płatności bonem sięga 2,4 mld zł. – poinformował PAP Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zwrócił uwagę, że wciąż ok. 750 tys. bonów pozostaje nieaktywnych. Ich ważność upływa 30 września.

Można zaoszczędzić kilkaset złotych na wakacjach. Ale trzeba się pospieszyć
Bonem turystycznym można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • 1 sierpnia minęły dwa lata od uruchomienia Polskiego Bonu Turystycznego.
  • Do tej pory rodzice i opiekunowie aktywowali blisko 3,5 miliona bonów.
  • Bonem turystycznym można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce.

"Realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polską Organizację Turystyczną (POT) program ma na celu kryzysowe wsparcie branży turystycznej oraz planów wypoczynkowych polskich rodzin obchodzi właśnie swoje drugie urodziny" - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. "Cieszy się on dużym powodzeniem szczególnie w okresie wakacji" - dodała.

Wyjaśniła, że bon turystyczny to uprawnienie do świadczenia w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością dodatkowe 500 zł. Można nimi płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce - zgodnie z obecnym brzmieniem przepisów - tylko do końca września".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaznaczyła, że "sama usługa może się odbyć później, czyli po 30 września, jednak płatność musi być zrealizowana do końca września

ZUS poinformował, że "do tej pory rodzice i opiekunowie aktywowali blisko 3,5 miliona bonów". "Kwota zrealizowanych płatności bonem sięga 2,4 mld zł. Jednak wciąż ok. 750 tys. bonów pozostaje nieaktywnych, a część aktywowanych nie została w pełni zrealizowana" - zwraca uwagę ZUS. Przekazano, że do wykorzystania w programie jest łącznie wciąż ponad miliard złotych".

W całym kraju płatność bonami przyjmuje około 28 tys. podmiotów. Rodzice mogą zapłacić bonem np. za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. Bonem można opłacić zorganizowany wypoczynek, np. wyjazd dziecka na kolonię, obóz czy zieloną szkołę, a także jednodniową wycieczkę bez noclegu, o ile obejmuje ona dwie usługi, przykładowo transport i zwiedzanie.

Lista podmiotów turystycznych, w których można zapłacić bonem, jest dostępna na stronie internetowej POT - https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego Rodzina 500 Plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Można zaoszczędzić kilkaset złotych na wakacjach. Ale trzeba się pospieszyć

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA