×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Można uzyskać dodatkowe świadczenie. Trzeba złożyć wniosek do końca maja

  • Autor: PAP/jk
  • 28 maj 2023 18:37

Tylko do końca maja można składać wnioski o przyznanie Poznańskiego Świadczenia na Rzecz Wieloraczków; to wsparcie dla rodziców, którym podczas jednego porodu urodziło się co najmniej troje dzieci. W tym roku świadczenie wynosi 1500 zł na dziecko.

Można uzyskać dodatkowe świadczenie. Trzeba złożyć wniosek do końca maja
Wysokość świadczenia wynosi 1500 zł rocznie na każde dziecko z wieloraczków, nad którymi sprawowana jest opieka (Fot. Kate Bezzubets/Unsplash)
REKLAMA

Jak przypomniał poznański magistrat, pomoc wypłacana jest raz na rok - z budżetu miasta Poznania - maksymalnie do ukończenia przez wieloraczki 24 lat. Świadczenie przysługuje matce albo ojcu dzieci, ale także ich opiekunowi faktycznemu lub prawnemu. Wysokość świadczenia wynosi 1500 zł rocznie na każde dziecko z wieloraczków, nad którymi sprawowana jest opieka.

"Pieniądze przyznawane są niezależnie od sytuacji dochodowej, ale rodzice lub opiekunowie muszą spełniać pewne warunki. Podstawowym z nich jest wychowywanie wieloraczków, czyli co najmniej trojga lub więcej dzieci urodzonych podczas jednego porodu. Rodzice lub opiekunowie powinni mieszkać w Poznaniu i w zeznaniach podatkowych wskazać stolicę Wielkopolski jako miejsce zamieszkania" - wskazał magistrat.

Wniosek o świadczenie można złożyć raz w roku w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Można to zrobić do końca maja. Magistrat zaznaczył jednak, że jeśli wieloraczki urodzą się później - w okresie od czerwca do grudnia - to rodzice mogą złożyć wniosek w ciągu dwóch miesięcy od daty porodu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Można uzyskać dodatkowe świadczenie. Trzeba złożyć wniosek do końca maja
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA