PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Możesz nawet nie wiedzieć, że należy ci się 1000 zł. Lepiej sprawdź

  • Autor: PAP/JP
  • 1 cze 2022 12:18

Rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego nawet jeśli złożyli wniosek o 500 plus po 31 grudnia 2021 roku. Dotyczy to dzieci urodzonych w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, czyli od października do grudnia - poinformował w środę rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Możesz nawet nie wiedzieć, że należy ci się 1000 zł. Lepiej sprawdź
Rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego nawet jeśli złożyli wniosek o 500 plus po 31 grudnia 2021 roku (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł.
  • Przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r.
  • Rzecznik ZUS zwrócił uwagę, że niektórzy rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego nawet, jeśli złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze po 31 grudnia 2021 roku.

"Zgodnie z przepisami rodzice mają trzy miesiące na złożenie wniosku o 500 plus, licząc od dnia urodzenia dziecka. Oznacza to, że opiekunowie, którzy złożyli taki wniosek na początku 2022 roku, na dziecko urodzone w 2021 roku, także mogą liczyć na bon. Dla przykładu: pani Maria urodziła dziecko w listopadzie i wystąpiła o 500 plus do ZUS w styczniu 2022 roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał to świadczenie od listopada i tym samym mama może skorzystać także z bonu turystycznego" - wskazał Żebrowski.

Przemysław Marczewski z Polskiej Organizacji Turystycznej, cytowany w komunikacie ZUS, poinformował, że dotychczas aktywowanych zostało ponad 3,4 miliona bonów, a do przedsiębiorców turystycznych z tytułu płatności bonami trafiło ponad 2,2 miliarda złotych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przypomniał także, że rodzice uprawnieni do świadczenia, którzy do tej pory nie aktywowali przysługujących im bonów, wciąż mogą to zrobić i skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego jeszcze do 30 września tego roku.

Marczewski podkreślił, że w przypadku braku zakładki Polski Bon Turystyczny na indywidualnym profilu PUE ZUS osoby uprawnionej, należy złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej stosowny wniosek, którego wzór dostępny jest na stronie internetowej: https://bonturystyczny.polska.travel/.

Polska Organizacja Turystyczna przygotowała także dla wszystkich beneficjentów programu prosty przewodnik, jak pobrać bon turystyczny, jak aktywować dodatkowe świadczenie dla dziecka z niepełnosprawnością i co zrobić, jeśli beneficjent nie widzi na swoim profilu PUE ZUS zakładki z bonem: https://bonturystyczny.polska.travel/aktywuj-bon.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Możesz nawet nie wiedzieć, że należy ci się 1000 zł. Lepiej sprawdź

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA