Morgan Stanley chce zatrzymać u siebie młodych i podnosi płace

Osoby będące na początku swojej kariery w bankach Morgan Stanley, mogą liczyć na wyższe zarobki. W ten sposób finansowe imperium chce zapewnić młodym lepsze warunki pracy i tym samym zmniejszyć rotację pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Morgan Stanley chce zatrzymać u siebie młodych i podnosi płace

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 lip 2014 10:25


Jak podaje "Bloomberg", 25 proc. podwyżka płac młodych ludzi, ma im pomóc na nowo zdobyć płynność finansową, którą trudno było utrzymać w czasach kryzysu. Wzrost wynagrodzenia niekoniecznie oznacza jednak wzrost premii.

Czytaj też: 90 tys. osób zgłosiło się do nich na praktyki letnie

Nie tylko Morgan Stanley stara się stworzyć bardziej atrakcyjne warunki pracy dla młodych, aby nie odchodzili oni gdzie indziej. Po tym jak firmy z Wall Street zaczęły odnotowywać, że młodzi finansiści wolą pracować dla rywali z sektora private-equity, tacy gracze jak Credit Suisse Group AG czy Bank of America Corp. zaczęli zachęcać młodych, by np. nie przychodzili do pracy w weekendy.

W Morgan Stanley wprowadzono natomiast wytyczne dotyczące zarządzania czasem pracy dla młodszego i średniego szczebla bankowców - ma to zapewne związek z niechlubnę sławą banków o morderczym (dosłownie) tempie i trybie pracy.

O tym czytaj tutaj: Koniec harówki stażystów w bankach inwestycyjnych

W efekcie jednak pracownicy na juniorskich stanowiskach w Morgan Stanley mogą cieszyć się 25 proc. podwyżkami płac.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.