PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

MON przygotowuje zmiany w przepisach płacowych dot. cywilnych pracowników wojska

  • Autor: PAP/GP
  • 10 gru 2018 16:10

Resort obrony przygotowuje propozycje zmian w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym Pracy (PUZP), które pozwolą na zmiany w przepisach płacowych dot. pracowników cywilnych wojska.

MON przygotowuje zmiany w przepisach płacowych dot. cywilnych pracowników wojska
Adobe Stock
REKLAMA
  • MON akcentuje, że na każdym etapie przygotowywania projekt jest w kontakcie ze związkami grupującymi cywilnych pracowników wojska.
  • Minister Mariusz Błaszczak stwierdził, że wynagrodzenia są "realną miarą troski państwa o żołnierzy i pracowników wojska" i dlatego przykłada dużą wagę do proponowanego projektu.
  • W kontekście proponowanych zmian należy zaznaczyć, że od 2011 r. podwyżki wynagrodzeń pracowników cywilnych wojska były zamrożone.

"Pragniemy podkreślić, że rozmowy z siedmioma partnerami społecznymi (związkami zawodowymi) są na bieżąco prowadzone, a jednym z wiodących tematów rozmów jest poprawa sytuacji bytowej pracowników resortu obrony narodowej. Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje propozycje zmian w PUZP, które w trakcie przewidzianych negocjacji pozwolą na zmiany w przepisach płacowych. W roku 2019 na podwyższenie wynagrodzeń zaplanowano dodatkowe środki budżetowe" - odpowiadał na pytania PAP resort obrony.

MON zapewnił też, że "do kontaktów i dialogu ze stroną społeczną (związkami) zgodnie z Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy (PUZP) i decyzją Ministra Obrony Narodowej" wyznaczony został Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych, pełniący jednocześnie funkcję Pełnomocnika MON ds. Współpracy ze Związkami Zawodowymi".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Funkcję tę pełni Wojciecha Drobny.

- W ramach swoich obowiązków Pełnomocnik prowadzi stały dialog ze stroną społeczną oraz przygotowuje opinie dla kierownictwa resortu - zapewniły służby prasowe MON.

Cywile zatrudnieni pod jednostkami MON to duża grupa obywateli, która wspomaga Wojsko Polskie w codziennej pracy i zadaniach administracyjnych. (fot. MON/twitter.com)
Cywile zatrudnieni pod jednostkami MON to duża grupa obywateli, która wspomaga Wojsko Polskie w codziennej pracy i zadaniach administracyjnych. (fot. MON/twitter.com)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MON przygotowuje zmiany w przepisach płacowych dot. cywilnych pracowników wojska

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA